Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Mo-Sys ve Assimilate İşbirliğiyle StarTracker ile Live FX Bütünleşmesi
Mo-Sys ve Assimilate İşbirliğiyle StarTracker ile Live FX Bütünleşmesi
29.03.2022 12:50

Görüntü robotik sanal prodüksiyon ve uzaktan prodüksiyonda dünya liderlerinden birisi olan Mo-Sys Engineering, bugün hassas kamera izleme çözümü StarTracker’ın, Assimilate’in Live FX yazılımı tarafından tamamen desteklendiğini duyurdu. StarTracker ve Live FX arasındaki bu entegrasyon, yeşil ekran ve LED duvar tabanlı sanal prodüksiyonlarla üst düzey içerik oluşturmanın daha hızlı bir yolunu sağlıyor.

Her iki şirketin de benzer bir yaklaşımı var ve film yapımcılarının ve sanatçıların Unreal Engine (veya diğer oyun yazılımları) içindeki bir program ortamına uyum sağlamak yerine kendilerine tanıdık gelen bir şekilde çalışmalarına izin vermeye odaklanıyorlar. Mo-Sys StarTracker ile birleştirildiğinde, sette yeşil ekran ve LED duvar tabanlı sanal prodüksiyonlar için gerçek zamanlı, canlı birleştirme sağlayan Live FX yazılımı, her türlü sanal prodüksiyon iş akışı için tek firmadan bir yazılım çözümü sunuyor. Yaratıcılar, kendi dillerini konuşan ve öğrenmesi çok daha kolay olan bir iş akışının ek avantajını elde ediyorlar.

Mo-Sys ve Assimilate tarafından sağlanan entegre çözüm, kullanıcıların 2D ve 3D öğeleri canlı kamera sinyaline verimli ve doğru bir şekilde birleştirmesine, LED duvarlarını kontrol etmesine (ve renk derecelendirmesine), görüntü içeriğine dayalı sahne aydınlatmasını kontrol etmesine ve yeşil ekran senaryolarında Live FX’i basit bir keyer olarak kullanmasına ve gerekirse Unreal Engine ile bağlantı kurmasına olanak tanıyor.

Mo-Sys ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 297 88 77 numaralı telefondan Provid’i arayabilirsiniz.