Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Akratek Elektronik Avrupa’da
Akratek Elektronik Avrupa’da
19.04.2022 09:13

Akratek Elektronik 2013 yılından itibaren Fortinge adıyla prompter, yazılım ve monitör ürünlerini yerli olarak üretip, satışını gerçekleştirmektedir. 60’tan fazla ülkede binlerce mutlu müşterisi bulunan Fortinge markası, güçlü bir dağıtım ağı ile her geçen gün ülke sayısını artırıyor. 100’den fazla ürün çeşidiyle ProAV ve broadcast pazarlarında çok geniş bir yelpazeye hizmet veren Akratek Elektronik, ürün çeşitliliğini artırmayı hedefliyor. 

Kurulduğu günden beri müşteri memnuniyetini ön planda tutan Akratek Elektronik, ürünlerinin Avrupa’ya dağıtımını gerçekleştirmek üzere Budapeşte’de Fortinge Technology ismini verdiği firmayı Şubat ayı itibari ile hizmete geçirdi. Firmanın genel müdürlüğü görevine de Türkiye’de sektörün yakından tanıdığı Uğur Kavalcı getirildi. 

Her ne kadar Türkiye Avrupa Birliği gümrük mevzuatına tabi olsa da, özellikle yıllar içerisinde Avrupalı müşterinin gümrük işlemlerinin zaman almasından şikayetleri bulunmaktaydı. Hem operasyonel işlemleri hızlandırmak hem de Avrupa Birliği ülkelerin stok erişimini sağlamak amacıyla Budapeşte merkezli kurulmuş olan Fortinge Technology çok kısa zamanda Avrupalı müşterilerinden olumlu tepkiler aldı. 

Fortinge ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 291 22 30 numaralı telefondan Akratek Elektronik’i arayabilirsiniz.