Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > India Today, LiveU’nun 5G Çok Kameralı Prodüksiyon Düzeyinde Çözümü ile Canlı Yayınlarını Zenginleştiriyor
India Today, LiveU’nun 5G Çok Kameralı Prodüksiyon Düzeyinde Çözümü ile Canlı Yayınlarını Zenginleştiriyor
19.04.2022 09:53

Hindistan’ın önde gelen haber ağı India Today, LiveU canlı yayın çözümleri donanımını tamamlamak için, TV kanallarının canlı yayınına yönelik ülke genelinde LiveU’nun LU800 çoklu kamera çözümünün kurulumunu artırdı. LU800, eş zamanlı alan değiştirme yetenekleriyle yayıncının günlük haber, spor ve eğlence yayınları için kritik öneme sahip güvenilirlik ve geniş esneklik sunar. Ağ, Hindistan’da bu yıl içinde yapılması planlanan 5G ağın çalışmaya başlamasına hazır olan LU800 5G ünitelerini kuruyor. 24 saat hizmet ve destek, LiveU’nun yerel çözüm ortağı Lamhas Satellite Services Ltd. tarafından sağlanıyor.

India Today Yayın Başkan Yardımcısı Asistanı Mrityunjoy Pal şunları söyledi: “LU800’ün sağlamlığından ve görüntü performansından, özellikle çoklu kamera yetenekleri ve anahtarlayıcı (switcher) özelliğinden gerçekten çok memnunuz. Örneğin, yakın zamanda gerçekleşen bir etkinlikte, seçim öncesi önde gelen bir politikacıyla röportaj yapıyorduk. LU800’ü kullanarak, bir üniteden istasyona gelen iki sinyalimiz vardı ve İngilizce ve Hintçe kanallarımız, her kanalda aynı kareyi oynatmak yerine farklı kareleri seçme esnekliğine sahipti. LU800, son seçimlerin yanı sıra diğer günlük haberler ve olaylarla ilgili ilgi çekici haberler sağlamamızda önemli bir rol oynadı.

2’si 1 arada canlı yayın sunan LiveU LU800, India Today TV’nin İngilizce ve Hintçe kanalları için aynı anda farklı kareler seçmesini sağlıyor.

India Today, LiveU ekosisteminde çok çeşitli çözümler kullanan, uzun soluklu bir LiveU müşterisi. Buna onlarca LU800 ve LU600 saha birimi, 50’den fazla LU-Smart mobil uygulaması ve ayrıca IFB interkom prodüksiyon araçları dahil. Canlı içerik, genellikle uzaktan prodüksiyon (REMI) iş akışları kullanılarak Delhi ve Bombay haber büroları aracılığıyla doğrudan India Today’in yayın kanallarına ve çevrimiçi medya kuruluşlarına yayınlanıyor.

Pal sözlerine ekledi, “Örneğin Londra’daki ulusal ve uluslararası muhabirlerimiz, merkezi haber odalarımıza yüksek kaliteli video sinyalleri sağlamak için günlük olarak LiveU saha ünitelerini ve LU-Smart uygulamasını kullanıyor. Canlı yayınların kararlılık düzeyi yüksek, ve LiveU Central yönetim platformu, birden fazla cihazı yönetmeyi kolaylaştırıyor. Lamhas ve LiveU tarafından sağlanan yerel destek de mükemmel; canlı etkinliğin yayınındaki koşullar ne olursa olsun, her zaman emin ellerde olduğumuzu hissediyoruz.

LU800’ü kullanan kamera operatörleri, tek bir üniteden fiziksel veya bulut tabanlı herhangi bir uzak prodüksiyon merkezine yüksek çözünürlüklü (1080p50/60, 10-bit HDR) dört adede kadar tam kare senkronize sinyal gönderebilirler. Çözüm, 14 adede kadar bağlantının (hücresel, LAN ve WiFi) IP ile birleştirilmesinden (bonding) yararlanarak, en yüksek güvenilirliği ve esnekliği sunar.

LiveU Güney Asya Direktörü Ranjit Bhatti görüşlerini aktardı: “LU800 çözümümüzün Hindistan’daki en popüler televizyon ağlarlardan biri olan India Today tarafından milyonlarca izleyiciye canlı yayın yapmak için yenilikçi ve uygun maliyetli bir şekilde kullanıldığını görmek harika. Bu müthiş bir kullanım örneği olup, yayıncıyla olan iş ilişkimizi daha da güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz. Haber sektörü için çok kameralı çözümümüzün faydalarını giderek daha fazla görüyoruz ve daha fazla izleyici katılımı ve erişimi için haberleri yayınlamanın yeni yollarını sunuyoruz.

LiveU ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.