Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Litepanels Astra 6X Bi-Color LED Panel Işıklar İdeaPro Güvencesi ile Türkiye’de
Litepanels Astra 6X Bi-Color LED Panel Işıklar İdeaPro Güvencesi ile Türkiye’de
21.04.2022 16:38

Aydınlatma sektörünün lokomotif markalarından Litepanels firmasının, Türkiye Yetkili Temsilcisi olarak 2021 yılı itibarıyla İdeaPro’yla başlattığı işbirliği, proje ve stoklu ürün desteği ile bu yıl da gelişerek devam ediyor. 

Televizyon ve sinema endüstrisi için LED panel aydınlatmasının öncü markalarından olan Litepanels, klasik serisi olan 1x1 LED panelden başlayarak, kamera üstü ışıklar, fresneller, RGB ışıklarla sektördeki yenilikçiliğe açık öncülüğünü günümüzde de sürdürmektedir. Yüksek kalitede, hafif, sağlam ve güvenilir ürünleriyle sektörde en çok tercih edilen markalardan biri olan Litepanels, özellikle çeşitli varyasyonlarıyla, daylight, tungsten, bicolor, soft ve bi-focus modelleri ile Astra serisi, beyaz, tungsten, yumuşak ve çift odaklı modelleri ile Gemini RGBWW serisi öne çıkmaktadır. 

Amerikan Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin ilk kez bir aydınlatma ürünleri üreten firma olan Litepanels firmasına “Teknoloji ve Mühendislik Emmy” ödülü vermesi şaşırtıcı olmamıştır. Sahneniz ne olursa olsun, onu nasıl aydınlatırsanız aydınlatın, Litepanels ’ler sonsuz yaratıcılık için olağanüstü ışıklar sunar.

İdeaPro firması öncelikle sektörümüzde çokça talep gören Astra 6X Bi-color ürünleri ve ürünün tüm aksesuarları ile, gerekebilecek yedek parçalarını stok olarak kullanıcıların hizmetine açmıştır. 

Astra serisi, günümüze kadar 60.000 adetten fazla satmış ve satmaya devam eden tek LED panel ürünü olup, kullanıcı olarak her gün daha da artan sayılarıyla haber merkezlerini, TV stüdyolarını ve aktüel setlerini, hafif, sağlam ve güvenilir bir armatürde olağanüstü ve sürekli yüksek kaliteli ışık sağlamak için geliştirilmiş, bir endüstri çalışanıdır. Gün ortası güneşiyle rekabet edecek kadar parlak, elle tutulacak kadar hafif ve dar alanlara sığacak kadar kompakt olan Astra‘nın çok yönlü kullanıma uygunluğu, onu ışığa ihtiyaç olan her yerde bir numaralı seçenek haline getirmektedir. Astra, aydınlatma sektörünün adeta “beygir gücü”nü ifade eden bir seridir.

Ekstra yaratıcılık için daha parlak aydınlatma

Sınıfının en parlak 1x1 LED paneliyle şekillendirilmiş güçlü Astra 6X, 3200K ile 5600K arasındaki herhangi bir renk sıcaklığında 3 m’de 1500 lüks gücüyle, yaratıcı set aydınlatması tasarımlarında son derece yeterli ve kaliteli ışık üretir. Güçlü ışık çıkışı ile, inanılmaz ağır çekim sahneleri yakalamak için kameranızda daha yüksek kare hızları kullanabilir, stüdyo setlerini sürekli güzel aydınlatmayla doldurabilir veya öğlen güneşiyle rekabet ederek yeteneğinizi en iyi ışıkta sergileyebilirsiniz.

Gerçek hayat rengi için güvenilir doğruluk

Gerçeğe yakın renk üretimi ile cilt tonlarını mükemmel şekilde işleyen, 97 CRI ve 98 TLCI ile Astra’nın kararlı ışık çıkışı, 3200K ile 5600K arasında olağanüstü renk doğruluğu sağlar. Ayrıca, %100-0’dan herhangi bir kısma seviyesinde renk kayması ve titreşim olmadan, gün boyu sürekli olarak güvenilir, yüksek kaliteli ışık sunması için Astra’ya güvenebilirsiniz.

Sonsuz fırsatlar için hafif ve esnek

Anında ihtiyacınız olan her yerde kaliteli ışık kullanımı sunan ve yalnızca 3,2 kg ağırlığındaki ultra hafif yapısıyla taşınması kolaydır ve setinizde kurulumu veya yeniden konumlandırması hızlıdır. Hafif aydınlatma desteklerini kullanabilen, hatta stüdyo düzeyinde aydınlatma için istediğiniz yerde elde taşınabilme imkanını da sunabilen yapısıyla Astra, her zaman mükemmel bir şekilde göreve hazırdır. 

Teknik Özellikleri 

 • 105W güç harcar. 
 • Tungsten ile günışığı (3200K-5600K) arasında ayarlanabilir.
 • CRI/TCLI endeksleri %98’dir. Bu sayede gerçeğe yakın renk üretimi ile cilt tonlarını en mükemmel şekilde işleyebilmeyi sağlar.
 • %0-%100 aralığında titreşimsiz seviye ayarı sağlar. Işık seviyesi üzerinden ayarlanabilir.
 • Ağırlığı yalnızca 3,2kg.’dır. 
 • Sınıfının en parlak ışık kaynaklarındandır. 3200K ila 5600K aralığında herhangi bir renk sıcaklığında 3m.’de 1500Lux kaliteli ışık verir. 
 • İsteğe bağlı Bluetooth, DMX ve kablosuz DMX modülleri.
 • Birden fazla armatürün tek kontrolü için XLR aracılığıyla birincil / çoğaltma konfigürasyonu.
 • Sessiz çalışma için pasif veya aktif soğutma.
 • 46 ° ışın açısı.
 • Çoklu voltaj 100-240AC; DC girişi 13V - 24V.
 • Geniş ışık şekillendirme ve modifiye aksesuarları yelpazesi.
 • İsteğe bağlı V-Mount ve Gold-Mount batarya kullanım kızakları. 

Tüm Litepanels ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0312 438 68 18 numaralı telefondan Türkiye Yetkili Temsilcisi İdeaPro’yu arayabilirsiniz.