Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Cinegy; NAB 2022 Fuarında Müşterilerine Verdiği Esnek Desteği ve Gerçek Zamanlı 8K Yeteneklerini Vurguladı
Cinegy; NAB 2022 Fuarında Müşterilerine Verdiği Esnek Desteği ve Gerçek Zamanlı 8K Yeteneklerini Vurguladı
21.04.2022 17:24

NAB Show 2022’de medya sektörü yüz yüze etkileşime geri dönerken, dijital görüntü işleme, varlık yönetimi, görüntü sıkıştırma, otomasyon ve playout hizmetleri için önde gelen yazılım teknolojisi sağlayıcısı olan Cinegy, işletmelerin değişen pazar taleplerini karşılamak için, çözümlerini müşterilerinin değişen beklentilerine karşı nasıl esnek bir şekilde yapılandırdığını gösterdi. 

Fuarın ziyaretçileri, Daniel2 kodek bileşeninin de bir parçası olduğu Cinegy Air PRO, Cinegy Capture PRO, Cinegy Multiviewer, Cinegy Convert ve Cinegy Archive dahil olmak üzere bir dizi Cinegy çözümünün tanıtımlarını da gördüler.

Ayrıca Cinegy, tüm ürün serisini 8K’ya hazır olacak ve bulutta konuşlandırılacak şekilde nasıl optimize ettiğini vurguladı. Açık kaynak SRT (Secure Reliable Transport) protokolünü ilk benimseyenlerden biri olan Cinegy, SRT’yi lisanslar da dahil olmak üzere tüm teknolojilerine yerleştirdi. Bu durum Cinegy kullanıcılarının, SRT yazılımını kurmak için yasal haklara, uygun aboneliğe veya bunları dağıtmak için yeterli bant genişliğine sahip olup olmadığı konusundaki endişelerini ortadan kaldırdı.

Cinegy Genel Müdürü Jan Weigner şu yorumu yaptı: “Son iki yıl, bulut gibi teknolojilere geçişi hızlandırdı, ancak müşterilerin yine de benzersiz stratejik vizyonlarıyla uyumlu bu yeni çalışma yöntemlerini benimsemeleri gerekiyor. Her müşterinin bu yolculuğun farklı bir noktasında olduğunu anlıyoruz, bu nedenle son derece esnek yaklaşımımız sayesinde yayıncılar iş akışlarının tamamını veya bir kısmını işlerine uygun bir şekilde dönüştürebilecekleri anlamına geliyor. NAB tüm endüstrinin dört gözle beklediği bir buluşma, müşterilerle ve çözüm ortaklarıyla bir kez daha yüz yüze görüşmekten mutluluk duyuyoruz.

Cinegy Air PRO, çok kanallı yayın dağıtımını basitleştirerek, müşterilerin tek bir üniteden esnek bir şekilde yapılandırılabilir özelliklerle birçok kanalı yönetip yayınlamalarını sağlar.

Cinegy Capture PRO, çekim ve kod dönüştürme sürecini yeniden keşfederek, operatörlerin ağ üzerinde herhangi bir yerde çalışan zengin bir arayüz ile çalışmalarına ve aynı anda arşiv, düzenleme ve uzaktan çalışma için gereken tüm sürümleri oluşturmalarına olanak tanır.

Piyasada yaygın satılan IT donanımı üzerinde bir hizmet olarak çalışan Cinegy Multiviewer, birden fazla kaynaktan gelen sinyalleri görüntüleyip analiz ederek, algılanan sinyal sorunları için uyarılar verir.

Ağ tabanlı bir sunucu gibi çalışacak şekilde tasarlanan Cinegy Convert, daha yüksek değerli yaratıcı görevlere harcanabilecek zamandan tasarruf sağlamak için materyali önceden tanımlanmış formatlara ve hedeflere çevirerek sık tekrarlanan dışa aktarma ve dönüştürme görevlerini gerçekleştirmek için ideal bir araçtır.

Yönetilecek bir arşivi veya prodüksiyonları olan her türlü kuruluş için yenilikçi bir medya varlık yönetimi çözümü olan Cinegy Archive, medya varlıklarının tüm kullanım yaşam döngüsü boyunca gelişmiş günlük kayıt ve meta veri birikimi sağlayarak, bunları kolayca aranabilir ve yeniden kullanılabilir hale getirir, zamandan ve paradan tasarruf sağlar. Gereksiz dosya üretimini yöneterek depolama (storage) alanlarında ve network bant genişliği kullanımında optimizasyon sağlar. Ayrıca aynı anda 4 kopyaya kadar içerik yönetimi sağlayarak uzaktan erişim ve web yayıncılığını da destekler. Böylece medya sisteminizin tüm yedeklilik ihtiyaçlarını uygun maliyetlerle yönetir.

Cinegy Daniel2, uygun fiyatlı bir ticari donanım, hatta bir dizüstü bilgisayarda profesyonel kalitede 8K görüntü akışları oynatmanın tek yoludur. Şimdi daha da optimize edilmiş olan kodek, yazılım ürün yelpazesinin her yerinde mevcuttur.

Cinegy’nin tüm ürünleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz info@cinegy.com.tr adresine yazabilir veya www.cinegy.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.