Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Billboard Women in Music Ödülleri URSA Broadcast G2 Kameralarla Çekildi
Billboard Women in Music Ödülleri URSA Broadcast G2 Kameralarla Çekildi
22.04.2022 11:15

Blackmagic Design, 2022 Billboard Women in Music Ödüllerinin Blackmagic URSA Broadcast G2 kameralarla çekildiğini duyurdu. Kaliforniya ve Nevada’da merkezi bulunan yapım şirketi Hollywood Motion Picture Experience (HMPE), aynı zamanda Twitter üzerinden canlı yayınlanan canlı internet yayını için ilave Blackmagic Design donanımları ve kameraları ile desteklenmiş bir 4K ve 12G iş akışı sundu.

Billboard Women in Music etkinliği; Olivia Rodrigo, Gabby Barrett, Phoebe Bridgers, Doja Cat, Bonnie Raitt, H.E.R. gibi bu yılın ödül kazanan sanatçılarını ve müzik endüstrisinin en iyi sanatçılarını, yapımcılarını ve yöneticilerini çalışmalarından dolayı kutlar. Baş Yapımcılar, Liquid Arts Media’nın sahibi Tim Owens ve Redrock Entertainment’e bağlı VP Productions’dan Jenifer Hersch, 4K ve 12G iş akışı hizmeti sunmaktaki uzmanlığı nedeniyle, 2022 etkinliği için HMPE’yi ekibe dahil etti.

HMPE’nin CEO’su Todd Fisher, şunları açıkladı: “Prodüksiyon aracımızdaki ekipmanın eşsiz yanı, Ultra HD ve sinema lenslerinin yanı sıra bir Blackmagic Design 12G iş akışı etrafında kurulmuş olması. Büyük ihtimalle 12G’de ve Full Ultra HD 59.94’de yayınlanan ilk canlı bir ödül programı olduğundan, bu etkinlik büyük bir yapımdı.

İki adet Blackmagic URSA Mini Pro 4.6K G2 dijital film kamerasının yanı sıra altı adet URSA Broadcast G2 tedarik eden HMPE, Blackmagic Camera Fiber Converter cihazlarını kullanarak kameraları salonunun içine yerleştirdi. Kamera sinyalleri, fiber kablolar üzerinden prodüksiyon aracına gönderildi. Kamera miksajı ve CCU (Kamera Kontrol Birimi) için araçta ayrıca; Blackmagic Studio Fiber Converter’ler, bir ATEM Constellation 8K canlı prodüksiyon switcher’i, ATEM 4 M/E Advanced Panel, ATEM Camera Control Panel’leri ve Smart Videohub 12G 40x40 yönlendirici de bulunuyordu. Birçok HyperDeck Studio 4K Pro yayın deck’i aracılığıyla, tüm kamera sinyalleri bağımsız kaydedildi.

Aracımız, fiber iş akışına ve CCU’ya sahip bir kamera aracı haline geldi. Hatta, CCU’ların yanında bir DaVinci Resolve Mini Panel’imiz olduğundan, renk derecelendirmesini de yapıyorduk,” diyen Fisher, sözlerine şöyle devam etti: “Tim için kameraların verdiği görüntü ve kullanılan lensler çok önemliydi ve Blackmagic Design kameraları sayesinde iki yönden de başarılı olabildik.

Eski bir film yapımcısı olarak görüntünün çok önemli olduğunu biliyorum. Birçok kameranın sensörü iyi, ancak asıl soru: ‘Bitmiş yapım nasıl görünüyor ve üzerinde ne kadar kontrole sahibiz?’ Bu bakımdan, kameraların DaVinci Resolve teknolojisi ile entegre olması, büyük bir satın alma nedeni. LUT’lar oluşturup onları kamerada düzenleyebilmek ve renk derecelendirmesini düzeltmeye bu noktadan başlamak, bizim için çok kullanışlı.

Fisher ayrıca, URSA Broadcast G2’nin değiştirilebilir lens yuvasının iş akışı için gerekli olduğuna değindi. “Bazı kameralar ile yüksek kalite, PL yuvalı sinema lensleri kullanıyorduk. Uzak bir yayın aracında olduğumuzdan, PL lens kullanan tüm sabit kameraların lens diyaframını kontrol etmemiz için Redrock Micro’nun geliştirdiği bir motor, kontrolör ve kablo çözümünü kullandık. Bu, rağbet gören motorsuz lenslere yeniden hayat veren, harika bir çözüm.

Ayrıca çok sayıda yüksek kalite HD ve Ultra HD B4 lensimiz var, fakat çoğu kamera, görüntünün kenarlarını otomatik olarak keser ya da HD lensler ile kenarlarda kararma olur. Fakat, URSA Broadcast G2 ve onun 4K B4 yuvasıyla, bu artık sorun değil. Lensin uyumlu olup olmadığı veya iyi görünmesi için kenarları kırpıp kırpmamak konusunda endişelenmeye gerek yok, URSA Broadcast G2 ve lensler, farkedilir bir kayıp olmadan harika çalışıyor.

Fisher, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu lenslerin son kullanıcısı olarak bence, tüm yüksek kalite B4 lensleri kullanmanın kusursuz bir yolu ve emeğinizin karşılığını alıyorsunuz. Sinema, uzak yayın aracı ve stüdyo işleri çekiyoruz ve Blackmagic Design kameralar, bu ortamların tümünde kendilerini tekrar tekrar kanıtladılar.

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’i arayabilirsiniz.