Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Mo-Sys StarTracker ile VP Pro XR, BrandStar Florida Stüdyosuna Son Teknolojili Sanal Prodüksiyon Yetenekleri Kattı
Mo-Sys StarTracker ile VP Pro XR, BrandStar Florida Stüdyosuna Son Teknolojili Sanal Prodüksiyon Yetenekleri Kattı
22.04.2022 12:39

Görüntü robotik sanal ve uzaktan prodüksiyonlarında dünya liderlerinden birisi olan Mo-Sys Engineering (www.mo-sys.com), BrandStar’ın bir bölümü olan BrandStar Studios’un Güney Florida stüdyosuna iki adet StarTracker kamera izleme sistemi ve yedi adet VP Pro XR sunucusunu kurduğunu duyurdu. Bu yatırım, yakın zamanda prodüksiyon yeteneklerine yapılan multi-milyon dolarlık bir yenilemenin devamı. Yeni Mo-Sys çözümleri, en son sanal prodüksiyon teknikleriyle birlikte, LED volume prodüksiyon teknikleri, araçları ve teknolojisine derinlemesine bir bakış sunan iki günlük açık bir etkinlik sırasında sergilendi. BrandStar, Şubat ayında Super Bowl LVI sırasında yayınlanan PowerHome Solar reklamını yaratmak için StarTracker ve VP Pro XR’den yararlandı.

Güney Florida’daki en büyük prodüksiyon stüdyosu olan BrandStar, eksiksiz hizmet veren bir prodüksiyon stüdyosu sağlıyor ve ülkedeki birkaç 1.9mm piksel aralıklı LED volume sahnelerden birine ev sahipliği yapıyor. Prodüksiyon evi, müşterilerine son teknolojili kamera takip ve grafik yetenekleri sağlamayı hedefliyor ve Mo-Sys çözümlerine yapılan bu yatırım, birinci sınıf grafikler ve çekici sanal ve sürükleyici karma gerçeklik (mixed reality) içeriği sağlama yeteneğini zenginleştiriyor.

BrandStar Studios CEO’su Mark Alfieri yorum yaptı: “Başlangıçta, titiz standartlarımızı karşılayabilecek ve burada Güney Florida merkezimizde oluşturduğumuz üst düzey tesisle uyumlu olabilecek, tek bir kamera takip sistemi arıyorduk. Mo-Sys StarTracker yalnızca ihtiyacımız olan tüm performansı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda VP Pro XR bazı inanılmaz avantajlar ve yenilikçi bir araç seti sunuyor, ve fiyat/performans oranı, gördüğümüz her şeyin üzerinde. Ekipleri çok işbirlikçi bir şekilde çalışıyor ve müşterilerin farklı çeşitlilikte ihtiyaçları için doğru kuruluma sahip olduğumuzu garantilemek için uzun yollar kat ettiler.

Üst düzey Mo-Sys StarTracker hassas kamera/lens takip sistemi, artık en son sanal prodüksiyonlar için tercih edilen teknoloji. Mo-Sys’in VP Pro XR içerik sunucusundaki gelişmiş araçlar arasında, set uzantıları, renk derecelendirme ve gerçek ile sanal nesneler arasında kusursuz bir şekilde odaklanma yeteneği var. Bu odaklanma avantajı, Cinematic XR Focus özelliği ile mümkün kılındı.

Mo-Sys ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 297 88 77 numaralı telefondan Provid’i arayabilirsiniz.