Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Hulu’nun Orijinal Drama Dizisi Love You As The World Ends’in 3. Sezonu, URSA Mini Pro 12K ile Çekildi
Hulu’nun Orijinal Drama Dizisi Love You As The World Ends’in 3. Sezonu, URSA Mini Pro 12K ile Çekildi
18.04.2022 13:02

Blackmagic Design, Hulu tarafından yapılan popüler drama dizisi “Love You As The World Ends”in yeni sezonunun çekimleri için Blackmagic URSA Mini Pro 12K kullanıldığını duyurdu. Ayrıca, 25 Şubat’tan itibaren yayınlanmaya başlayan dizi, DaVinci Resolve Studio kurgu, renk derecelendirme, görsel efekt (VFX) ve ses post prodüksiyon yazılımı ile derecelendirildi.

Kıyamet sonrası bir dünyada geçen drama dizisinde insanlar, hayatta kalmak için “golemler” denilen istilacı zombilerle savaşıyor. Popüler aktörler Ryoma Takeuchi ve Ayami Nakajo’nun başrollerini üstlendiği dizi, Şubat 2022’de yayınlanmaya başlayan 3. sezonu ile şu an Japonya Hulu üzerinden izlenebilir.

AX-ON inc’den yapımcı Hirofumi Ito, şunları açıkladı: “Dizi Hulu’da yayınlanacağından, normal TV dizilerinden ayırt edilmesini sağlayacak bir görünüm yaratmak istedik. Bir zombi hikayesi olduğu için her şeyin çok temiz görünmesi, tarzına uymazdı. Siyahı vurgulayarak sert ve karanlık bir görünüm vermek istedim. Zifiri karanlıktan hafif gölgelere geçişleri vurgulayarak daha karanlık göstermek istedim.

Drama dizisine en uygun görünümü oluşturmak üzere Ito, IKEDAYA için çalışan projenin yapım yönetmeni Hidetaka Ikeda’ya başvurdu. Hidetaka Ikeda, şunları söyledi: “Görüntü kalitesi ve bütçeyi dikkate alarak, iki URSA Mini Pro 12K ve ikincil kamera olarak bir Pocket Cinema Camera seçtim. Ayrıca yönetmenin takip etmesi için iki adet Video Assist 7” 12G HDR kullandık.

Tamamı iki URSA Mini Pro 12K kullanılarak çekilen dizi, çok bölümlü bir dizi yerine bir film prodüksiyonu gibi çekildi. Ito, konu hakkında şunları söyledi: “Normal TV dizilerinde, verimli olması için çoğunlukla oyuncuları farklı iki açıdan çeken iki kamera kullanılır; ancak bu dizide, ışıklandırmasıyla birlikte her bir sahneyi oluşturmak için daha fazla zaman harcadık ve iki kamerayla aynı yönden çektik.

URSA Mini Pro 12K’ların yanında, Ronin gimbal üzerine takılmış bir Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K kullanıldı. Ito, bunu şöyle açıkladı: “Küçük olduğu için bir Steadicam’a göre kullanımı daha kolaydı. Amerikalı bir görüntü yönetmeni ile başka bir proje için çalışırken, genelde evler ve çekim mekanları daha küçük ve dar olduğundan, bana Japonya’da Steadicam kullanmanın daha zor olduğunu söyledi. Bu bakımdan, dar alanlarda kolayca çekim yapmamızı ve istediğimiz görüntüleri elde etmemizi sağladığı için Pocket Cinema Camera ve Ronin birleşimi oldukça uygun maliyetliydi.

60 fps ve 90 fps hızlarında çekilen bu dizi, yüksek hızlı çekimlerden büyük oranda faydalandı. Normal ve yüksek hız arasındaki geçişler yumuşak ve sorunsuzdu. Ikeda, şunları ekledi: “URSA Mini Pro 12K, 4K’da kırpma yapmadan 120 fps’ye kadar tam sensör çekim yapmamıza imkan verdi. Bu durumdan faydalanarak 4K’da çekim yaptık.

Ito, şöyle devam etti: “Renk derecelendirme için DaVinci Resolve Studio kullandım. Aynı sahnedeki aydınlık ve karanlık alanları net bir şekilde ayırarak hem aydınlığı hem de karanlığı güzelce göstermek istedim. Mesela, görüntünün sol ve sağ tarafı, farklı renk tonlarına sahip. Bu türden çarpıcı bir anlatıma ulaşmak için DaVinci Resolve kullanmak harikaydı.

Ikeda, sözlerini şöyle tamamladı: “URSA Mini Pro 12K, 14 durak dinamik aralığa sahip. Bu kadar geniş bir tolerans ile renk derecelendirmede birçok şeyi başarabiliyoruz. Sonuçta, çoğunlukla klasik TV dizilerinde göremeyeceğiniz, benzersiz bir görünüm elde edebildik.” 

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’i arayabilirsiniz.