Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > AVIWEST Birleşik Bağlantılı Hücresel Çözümüyle Yarış Arabasından Kusursuz Canlı Görüntü Akışı
AVIWEST Birleşik Bağlantılı Hücresel Çözümüyle Yarış Arabasından Kusursuz Canlı Görüntü Akışı
18.04.2022 13:08

Canlı video katkı/toplama çözümlerinin lider sağlayıcılarından birisi olan AVIWEST, bugün şirketin Latin Amerika bölgesi distribütörü ADTEL’in Kolombiya’nın Bogota kentindeki NA 2022 ulusal araba yarışı şampiyonasının (Campeonato Nacional de Automovilismo) canlı yayını için AVIWEST’in en üst düzey PRO3 ve AIR320 birleşik bağlantılı (bonded) hücresel vericilerini kullandığını duyurdu. Yayın hem yarışı hem de deneme ve eleme sürüşlerini içeriyordu.

AVIWEST PRO3 ünitesi, eleme turları ve yarış turları sırasında yarış pilotu Daniel Fernandez’in arabasına yerleştirildi ve Facebook ile YouTube sayfalarında hayranlara sürükleyici bir canlı izleme deneyimi sundu. Fernandez’in konumunu takip etmek, otomobilin durumunu izlemek ve onunla gerçek zamanlı olarak iletişim kurmak için pist kenarındaki duraklama ve onarım noktalarındaki (pit) yarış takımı, harici bir QUAD CellLink aktif 4G/3G çoklu anten ile eşleştirilmiş AVIWEST’in AIR320 kodlayıcısı sayesinde düşük gecikmeli bir HD video geri dönüşü aldı.

ADTEL LATAM Yayın Satın Alma Müdürü Andrés Rojas şöyle konuştu, “AVIWEST çözümü, saatte 185 km hızla 4G/3G ağları üzerinden kusursuz bir şekilde canlı yayın yapmamızı sağladı. Ayrıca, teknik kurulumumuzu önemli ölçüde düzenlememize ve modernize etmemize izin verdi. AVIWEST sayesinde, çok sayıda HF anteni kurmak ve pistin her tarafına çok sayıda kablo yerleştirmek gerekmedi, bu da işleri çok daha kolay ve az maliyetli hale getirdi.

ADTEL, 800 milisaniye gecikmeyle 4,5 Mbps hızda hücresel ağlar üzerinden doğrudan sosyal medya platformlarına canlı görüntü ve ses akışı sağlamak için AVIWEST PRO3 Series’a gömülü sekiz dahili modemden altısını kullandı. AIR320 ile, video geri dönüş (return) işlevi için ek olarak dört QUAD CellLink modemle birlikte iki dahili modemleri daha vardı. AVIWEST’in iki kez Emmy Award kazanan Safe Stream Transport (SST) teknolojisinden yararlanarak, her iki saha ünitesi birden çok IP ağ bağlantısını bir araya getirebildi ve görüntü bit hızlarını ağ bant genişliğindeki dalgalanmalara göre dinamik olarak uyarlayabildi. SST ile yayıncılar, izleyicilerine en iyi video kalitesini sunmak için akış içeriğini etkili bir şekilde koruyabilir ve kayıp verilerin yeniden iletilmesini destekleyebilirler.

AVIWEST LATAM Satış Müdürü Italo Marinello ekledi: “Spor yayıncıları için AVIWEST saha üniteleri, kompakt boyutları ve hafiflikleri sayesinde daha fazla hareketlilik ve verimlilik sunuyor. Serbestçe hareket edebiliyorlar ve daha az ekipman gerekerek HD ve 4K/UHD dahil en yüksek kalitede spor performanslarını yayınlayabiliyorlar.

AVIWEST ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 80 50 numaralı telefondan Momento Medya’yı arayabilirsiniz.