Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > AVIWEST PRO3 Vericiler ve StreamHub Alıcı-Verici ile Umman Bisiklet Yarışının Karadan ve Havadan Çekimi ve Dağıtımı Yapıldı
AVIWEST PRO3 Vericiler ve StreamHub Alıcı-Verici ile Umman Bisiklet Yarışının Karadan ve Havadan Çekimi ve Dağıtımı Yapıldı
22.04.2022 11:27

Küresel bir video katkı/toplama sistemleri sağlayıcısı olan AVIWEST, 2022 Tour of Oman çok aşamalı bisiklet yarışının şirketin üst düzey ürünü PRO3 Series birleşik bağlantılı (bonded) hücresel vericileri ve StreamHub alıcı-vericisi kullanılarak canlı yayınlandığını duyurdu. Ulusal yayıncı Oman TV, sporseverlere yarışmanın karadan ve havadan çekimlerle yayınını sunmak için motosikletleri, omuz kameralarını ve drone’ları PRO3 vericilerle donattı ve 891 kilometrelik yarışı takip etmeleri için bunları ülke çapında on üçten fazla yere yerleştirdi. Ayrıca yayıncı, görüntüleri kendisine bağlı kuruluşlara ve diğer uluslararası yayıncılara dağıtmak için StreamHub alıcı-vericisinden yararlandı.

Umman Sultanlığı Enformasyon Bakanlığı Uydu Yayın ve Bağlantılar Departmanından Tariq Al-Mawali anlattı: “AVIWEST çözümleri, Tour of Oman’ı canlı yayınlamak için bize daha fazla esneklik sağladı, iş akışlarımızı düzenlememize ve rekabetin farklı unsurlarını kapsayan, daha iyi bir yayın sunmamıza imkan verdi. Motosikletlerimiz, drone’larımız ve uzaktaki ekiplerimiz, yarışın heyecanını hücresel ağlar üzerinden canlı olarak yakalamak için ülkenin zengin ve çok çeşitli manzaraları boyunca bisikletçileri takip etti.

Sahadaki her bir PRO3 Series verici, Oman TV’nin kontrol odasında bulunan AVIWEST’in StreamHub platformuna 4G/3G hücresel ağlar üzerinden düşük uçtan uca gecikme ile üstün görüntü kalitesi sağladı. StreamHub platformu daha sonra canlı görüntü sinyallerini aldı ve kodlarını çözdü. Birden çok çıkış formatını destekleyen ve yeni tasarlanmış ve sezgisel bir web kullanıcı arayüzüne sahip olan StreamHub, görüntü içeriğinin neredeyse her IP ağı üzerinden içerik dağıtım ağlarına (CDN), medya sunucularına, internet görüntü akış platformlarına, Oman TV’ye bağlı kuruluşlara ve diğer yayın tesislerine serbestçe ve kolayca dağıtılmasına izin verdi.

StreamHub, yüksek kalitede hizmet sağlamak için FEC ( forward error correction), ARQ (automatic repeat request) ve VBR (variable bit rate) hız kontrolü dahil olmak üzere çoklu algoritmaları güvenilir bir şekilde birleştiren AVIWEST’in çift Emmy Ödüllü Safe Streams Transport (SST) protokolüne sahip. Şirket içinde konuşlandırılabilir veya herhangi bir habere veya canlı video prodüksiyon kuruluşunun iş akışına ve operasyonel kısıtlamalarına göre uyarlanmış bulut tabanlı bir hizmet olarak çalıştırılabilir, bu da onu günümüzün sürekli gelişen çok ekranlı görüntü dağıtım dünyası için ideal hale getirir.

AVIWEST Orta Doğu Satış Direktörü Nicola Atta aktardı: “AVIWEST teknolojileri, 2022 Tour of Oman bisiklet yarışları sırasında güvenilir, birinci sınıf yayın düzeyinde görüntü kalitesi sağladı ve sıkışık ve uzak konumlardaki öngörülemeyen ve denetlenemeyen ağ koşullarının ortasında bile sorunsuz bir aktarım ve benzersiz bir istikrar sağladı. Çözümlerimizin Umman Sultanlığı’nda Enformasyon Bakanlığı tarafından benimsenmiş olmasından gurur duyuyoruz.

AVIWEST ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 80 50 numaralı telefondan Momento Medya’yı arayabilirsiniz.