Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Lectrosonics DSR Çift Kanallı ve DSR4 Dört Kanallı Dijital Alıcılarla Yüksek RF ve Ses Performansı
Lectrosonics DSR Çift Kanallı ve DSR4 Dört Kanallı Dijital Alıcılarla Yüksek RF ve Ses Performansı
24.05.2022 11:27

Lectrosonics, DSR, DSR5P çift kanallı ve DSR4 dört kanallı dijital slot tipi, aygıt yuvasına oturtulan alıcılarını sunuyor. Yeni alıcılar, mevcut tüm Lectrosonics mono ve stereo dijital vericileriyle uyumlu olup, son 20 yılda üretilen Digital Hybrid Wireless vericilerin de tümü ile geriye dönük olarak uyum sağlar. DSR ile DSR5P alıcıları iki bağımsız alıcı kanalı sağlar ve DSR4, ENG (Electronic News Gathering), saha ve olay yeri prodüksiyonları için Unislot/Superslot yapısında çok yönlü özellikler ve yeni nesil yetenekler ile mevcut en yüksek RF ve ses performansı düzeyinde dört bağımsız alıcı kanalı sağlar. 

Her iki alıcı da A1B1 (470-614 MHz), B1C1 (537-692 MHz), 941 (Kuzey Amerika’da kullanım için 941-960 MHz) ve 961 (Birleşik Krallıkta kullanım için 961-1.015 MHz) dahil olmak üzere çeşitli frekans aralıklarında sunulmakta. Ayarlar, yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip ön panellerden yapılabilir, bu da üniteleri portatif çanta sistemlerinde, kameraların içine veya üzerine monte edilerek, ya da ses donanımı taşınan el arabalarında kullanım için ideal hale getirir. Giderek daha sıkışık hale gelen RF spektrumunda parazit sorunlarını hafifletmek için alıcılara bir RF spektrum analizörü ve SmartTune yerleştirilmiş. (Lectrosonics SmartTune, yerel RF spektrumunu taramanın ve net çalışma frekanslarını bulmanın en kolay ve en hızlı yolu). 2 yönlü IR senkronizasyonu, eşleşen vericilerin hızlı bir şekilde ayarlanmalarını sağlar. Yeni alıcılar, bir USB jakı ve Lectrosonics Wireless Designer frekans koordinasyonu ve sistem yönetimi yazılımı ile uyumluluk için SuperSlot arabirimi üzerinden veri bağlantısı içerir.

DSR ve DSR4’ün ön ucundaki RF kazanç aşamaları, düşük gürültülü RF yükseltme, mükemmel hassasiyet ve sıra dışı bir IP3 (3rd Order Intercept point) + 15 dBm (DSR4) ve +11 dBm (DSR, DSR5P) değeri ile intermodülasyona ve duyarlılık azalmasına karşı düşük hassasiyet sağlamak için yeni geliştirilen bir tasarıma sahip.

DSR ve DSR5P çift kanallı üniteler, önceki tüm Lectrosonics SR serisi modellerle tam olarak aynı boyutta ve aynı vida montaj deliklerine ve arka konektöre sahiptir, böylece mevcut güç, ses çıkışları ve yuva montajı aksesuarlarının tümü, SREXT, SRSUPER, SRSNY ve SRBATTSLED birimleri de dahil olmak üzere uyumlu.

DSR4, daha büyük devre kartlarını barındırmak için eski ünitelerden biraz daha uzun. Ünite dört ses çıkışına sahip olduğundan, eski aksesuarlar 4 kanallı ünite ile kullanılamaz. Bu nedenle, montaj, güç ve ses çıkışları için yeni aksesuarlar piyasaya çıkacak. Her iki alıcı da Universal, Shared (spor yayınları için çok kullanışlı), Standard ve Volatile (tek kullanımlık anahtar) dahil olmak üzere dört farklı şifreleme anahtarı ilkesiyle güçlü AES 256-CTR modu şifreleme işlevi içerir.

Lectrosonics Satış ve Pazarlamadan Başkan Yardımcısı Karl Winkler açıklama yaptı: “Bu yeni alıcılar, taşınabilir RF performansında en son teknolojiyi temsil ediyor ve 5 nesil SR Series slot tipi alıcıların sonuncusu. 2007’den beri SR Series, saha prodüksiyonculuğunda devrim yaratan en popüler ürün gruplarımızdan biri olmuştur. Şimdi de hem 2 hem de 4 kanallı dijital slot tipi alıcılar ile SR Series yine gelecek nesli temsil ediyor.

Lectrosonics ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.