Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > B&R Medientechnik Ünlü Alman Televizyon Programına DiGiCo Paketi Kurdu
B&R Medientechnik Ünlü Alman Televizyon Programına DiGiCo Paketi Kurdu
21.06.2022 14:15

Giovanni Zarrella Show, Almanya’nın ikinci televizyon kanalı ZDF’de yılda üç ay yayınlanan bir program olup, Avrupalı bir pop müzik türü olan Schlager tarzında pop ve klasikten tanınmış yıldızların yanı sıra yeni aranjmanlar, daha önce yayınlanmamış düetler ve özel canlı performanslar sunan, gelecek vaat eden yeni müzisyenleri sunuyor. DiGiCo SD konsolları, ses sisteminin kalbinde yer alıyor.

 Programın ikinci sezonu, neredeyse beş milyonluk bir TV izleyicisi çeken bir Cumartesi akşamı en çok izlenen zaman diliminde (prime time) yayınlanıyor. Eskiden Bro’Sis adlı pop grubunun bir üyesi olan ve programa adını veren sunucu, konuklarıyla düzenli olarak düet yapıyor ve Şubat ayındaki Sevgililer Gününden hemen önce yayınlanan programının konusu baştan sona aşk oldu.

Gösterinin ses altyapısını kuran Kürten-Herweg merkezli B&R Medientechnik firmasının kökleri mobil kayıt tekniklerine dayanıyor, ancak şu anda dört Mobil, Etkinlik, Stüdyo ve Kiralama bölümleriyle çok çeşitli projelere etkinlik teknolojisi çözümleri sunan, eksiksiz bir hizmet şirketi. Mobil bölümü, yayın sesi alanında yoğun bir şekilde çalışıyor ve şirket, Giovanni Zarrella Show’un ilk Eylül 2021’deki canlı yayını için ses güçlendirme, kablosuz gereksinimler ve yayın müzik miksi sağlamak için büyük ölçekli bir ihaleyi kazandı.

Uzun süredir DiGiCo’nun sahibi olan B&R Medientechnik’in ilk ürünü, ABD’li metalciler Manowar ile monitörler için kullanılan bir SD9 ve ardından daha küçük uygulamalar ve konferanslar için bir SD11 idi. Etkin fiyat/performans oranları nedeniyle, iki de SD10 ve bir de SD12 geldi ve Optocore ağı kullanılarak bir sonraki adımın yolunu açtı ve ardından SD-Rack’ler satıldı. 2018’de Audio 3D Mobile çözümlerini bir Quantum 5 ile donattılar, ardından 2021’de özellikle Giovanni Zarrella prodüksiyonları için bir Quantum 338 eklediler.

Salonda, girişler iki konsol konumunda konuşma miksi ve müzik miksi olarak bölündü. Müzik miksi, iki ekran üzerinden hızlı erişim sağlayan SD12 ile yapılıyor ve ayrıca DMI kartı aracılığıyla Waves entegrasyonu sağlanıyor. Salondaki konuşma miksi büyük bir playout matrisi gerektiriyor ve bu nedenle iki SD10 üzerinde yedekli olarak çalışıyor, sanatçıların monitör miksi ise en yeni Quantum özelliklerine sahip bir Quantum 338 kullanıyor.

DiGiCo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.