Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sennheiser Evolution Wireless Digital Mikrofon Ailesini Genişleteceğini Açıkladı
Sennheiser Evolution Wireless Digital Mikrofon Ailesini Genişleteceğini Açıkladı
21.06.2022 14:34

Ses uzmanı Sennheiser, InfoComm Fuarında Evolution Wireless Digital radyo mikrofon ailesini genişletme planlarını açıkladı. EW-DX adlı yeni mikrofon sistemleri, kolaylıkla ölçeklendirilebilen bir dijital UHF sistemi sunmak için en iyi teknolojileri kullanarak profesyonel iş akışlarını basitleştirecek. Yeni EW-DX ürünlerinin eksiksiz seti, el tipi, gövde paketi ve masa üstü stantlı vericiler, iki adet yarım 19” raf yer kaplayan iki kanallı alıcı modeli (biri Dante’li ve diğeri Dante’siz) ve ayrıca dört kanallı bir Dante özellikli büyük 19” formatında alıcı içeriyor. Ürün ve yazılımların ilk grubu, 2022’nin sonuna doğru kullanıma sunulacak ve 2023’ün ilk yarısında daha fazla ürünle gelecek.

Evolution Wireless Digital ailesinin bir parçası olarak EW-DX, kablosuz iletişimin karmaşıklığını ortadan kaldırır ve önemli miktarda intermodülasyon sonuçları üretmeyecek şekilde dikkatle tasarlandı. Bu nedenle, Auto Scan işlevinin, belirli bir frekans penceresine daha fazla kanalın paketlenmesini sağlayan eşit mesafeli bir ayar ızgarası kullanarak frekansları otomatik olarak ataması için tek bir düğmeye basılması yeterli. Vericiler, Bluetooth Low Energy ile pratik bir şekilde senkronize edilir.

İki kanallı ve dört kanallı alıcılar

Ailedeki tek kanallı alıcıya ek olarak, EW-DX üç alıcı modeli sunar: biri Dante’li diğeri Dante’siz olmak üzere yarım raf boyutunda iki kanallı bir alıcı; ve tam bir 19” raf kaplayan boyuta sahip dört kanallı büyük boy bir Dante alıcısı. Dante modelleri, mevcut iş akışlarına esnek bir şekilde entegre olmak için çeşitli ağ modları sunar. Alıcılar, Sennheiser’ın eşit aralıklı dağıtımı sayesinde, standart modda 146 adede kadar ve bağlantı yoğunluğu modunda 293 adede kadar kanal sunabilen 88 MHz’e kadar anahtarlama bant genişliğine sahipler.

E-ink ve programlanabilir ses kesme anahtarı: EW-DX vericileri

EW-DX, iki gövde paketi, iki el tipi ve iki masa üstü stantlı verici seçeneği sunar. 10 mW çıkış güçleri, 100 metreye kadar mesafelere iletim sağlar. Tüm üniteler, mevcut EW-D modelleriyle aynı geniş ses girişi dinamik aralığından yararlanırlar, el tipi ve gövde paketleri ayrıca aynı alıcı kanalında örneğin birden fazla gitar kullanıldığında sırayla değişerek çalışan her bir vericiyi uyarlamak için ek olarak bir düzeltme (trim) kontrolüne sahipler. 

El tipi ve vücut paketi tipi vericiler, piyasadaki e-ink ekranlara sahip ilk ürünler olacak. Bir verici kapatıldığında bile, kullanıcılar tüm önemli cihaz verilerini okuyabilecekler. Her iki verici tipi de cihaz içi şarj kontaklarıyla donatılacak. Özel amaçlı BA şarj edilebilir pil paketini kullanarak, yaklaşık 12 saatlik bir çalışma süresine sahip olacaklar.

Gövde paketinde tamamen dijital Sennheiser klipsli ve kulaklıklı mikrofonlar, Neumann minyatür mikrofonları ve enstrüman kabloları ile kullanılmasını sağlayan 3 bacaklı veya 3,5 mm jak mikrofon konektörü olacak. Gövde paketi, programlanabilir bir ses kesme anahtarı ile donatıldı ve gitaristler ve basçılar için kablo emülasyonu içerir.

El vericisi ayrıca, biri opsiyonel, programlanabilir bir ses kesme anahtarına sahip (RF sesi kesme, AF sesi kesme, işlevsiz) olmak üzere iki modelde mevcut olacak. Toplam 14 Sennheiser ve Neumann mikrofon kafası ile kullanıma hazır, Sennheiser’ın standart kapsül arabirimi ile donatılacak.

Yazılım

EW-DX, Sennheiser Control Cockpit yazılımına, Wireless Systems Manager masaüstü yazılımına ve Smart Assist App uygulamasına entegre edilecek. Ayrıca önde gelen üçüncü firmaların kontrol yazılımları için de eklentiler olacak.

Sennheiser ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 293 37 50 numaralı telefondan Metan’ı arayabilirsiniz.