Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Le Parisien Gazetesinin Görüntü Arşivi Değerleme ve Ticarileştirme İş Akışları Newsbridge ile Çalışıyor
Le Parisien Gazetesinin Görüntü Arşivi Değerleme ve Ticarileştirme İş Akışları Newsbridge ile Çalışıyor
21.06.2022 14:47

Uluslararası çapta saygın kabul edilen Fransız Le Parisien gazetesinin Editoryal Video Departmanı, pandemi tarafından aşırı yoğunlaşan dijital dönüşümle bağlantılı sürekli gelişen taleplerin ortasında, gelişmiş video varlık arşiv yönetimi, uzaktan işbirliği, depolama, yayınlama ve ek para kazanma unsuru sunacak, bulut tabanlı bir çözüm arıyordu.

Gazetenin video içeriğindeki hızlı artış, Le Parisien’in Ulusal Görsel-İşitsel Enstitü (INA) ile ortaklığıyla bağlantılı yeni gelir akışlarıyla ilgili standartlaştırılmış varlıklardan para kazanmanın hedefinin yanı sıra gelişmiş video prodüksiyonu ve depolama ihtiyaçlarını da beraberinde getirdi.

Ekibin video içeriğini, günlük çekimlerini ve arşivlerini, daha sonra içeriği zenginleştirebilecek, düzenleyebilecek ve depolayabilecek merkezi, bulut tabanlı bir medya varlık yönetimine (MAM) göndermeye ihtiyacı vardı. Aynı zamanda çözüm, Le Parisien’in içerik satın alıcıları ve genel hedef kitlesi için 3 farklı son varış noktasına uyumlu aktarım gerektiriyordu:

  1. Dışarıdan alıcılara sunulmak üzere INA MEDIAPRO (National Audiovisual Institute) 
  2. Dailymotion
  3. YouTube

Le Parisien, yapay zekâ destekli medya merkezi çözümü arıyor

2018’de Le Parisien Editoryal Video Departmanı Yaratıcı Direktörü, küresel uluslararası yayıncılık fuarı olan IBC’de Newsbridge ile bir araya geldi. Ekip, video içeriğini depolamak, paylaşmak ve arşivlerden para kazanmak için “hepsi bir arada” tarzında bir çözüm arıyordu. Arşivlenmiş varlıkları yönetirken ve şirket içi ekipmanı dijitalleştirirken, birlikte uyumlu çalışabilirlik ihtiyaçlarını karşılayacak bulut tabanlı çözüm ihtiyaçlarını tartıştıktan sonra, Newsbridge’in INA, Dailymotion, YouTube ve diğerleriyle entegrasyon için ön gereksinimlerini karşıladığını açıkça gördü.

Ekip ayrıca Newsbridge’in yüzlerin, nesnelerin, logoların, konuşmadan metne dönüştürmelerin karşılıklı analizine izin veren otomatik indeksleme ve dahili AI destekli semantik arama motoruyla da ilgilendi. Çözüm, gelişmiş varlık organizasyonuna, uzaktan çalışmaya, arama ve erişime izin vererek, özelleştirilmiş yönetici ayarlarıyla işbirliğini ve para kazanmayı artırdı.

Le Parisien arşivini değerlendirmek ve ticarileştirmek için Newsbridge’i benimsedi

Mart 2021’de Newsbridge platformunu benimseyen Le Parisien’in ana varlıkları platforma gönderildi, otomatik olarak dizine eklendi ve yüz binlerce meta veriyle zaman damgalandı, böylece otomatik anahtar kelime üretimi ve aranabilirlik sağlandı. Varlıkların bu aktarımı, Newsbridge’in mühendislik ekibi tarafından geliştirilen özelleştirilmiş bir konektör aracılığıyla mümkün oldu.

AI tarafından desteklenen meta veri damgalama, SEO (arama motorları optimizasyonu) zenginleştirme biçiminde ek bir verimlilik katmanı sağladı. Ekibin içeriği Le Parisien’in Dailymotion ve YouTube hesaplarına gönderildiğinde, verimli bir şekilde aranabilmesi için ilgili anahtar kelimelerle otomatik olarak önceden etiketleniyor. Aslında, Newsbridge’in imza semantik arama motoru, kullanıcıların yalnızca arama çubuğunu kullanarak tam anları, alıntıları, bireyleri ve bağlamı bulmasına olanak tanıyor. Departman ayrıca ilgili tüm içeriği işbirlikçi bir şekilde INA’ya gönderebiliyor.

Newsbridge ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 80 50 numaralı telefondan Momento Medya’yı arayabilirsiniz.