Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Ateme 5G Görüntü Akış Çözümüyle Zengin Canlı Etkinlik İzleme Deneyimleri
Ateme 5G Görüntü Akış Çözümüyle Zengin Canlı Etkinlik İzleme Deneyimleri
23.07.2022 14:32

Yenilikçiliği merkezine koyan, görüntü sıkıştırma, dağıtım ve akış (streaming) çözümlerinde dünya liderlerinden biri olan Ateme, mobil kullanıcılar için güçlü ve ilgi çekici görüntü deneyimleri sağlayan 5G akış çözümünün lansmanını duyurdu. Çözüm, Eurovision Şarkı Yarışması’nda ve büyük bir tenis turnuvasının yanı sıra Birleşik Krallık’taki bir stadyum içi projede hükümet destekli 5G Vista konsorsiyumu tarafından zaten kullanıldı.

Ateme’nin 5G yayın çözümü sayesinde sporseverler, haber bağımlıları ve televizyonda şarkı yarışması tutkunları, işe gidip gelirken veya stadyumda maç izlerken mobil cihazlarında benzersiz video deneyimlerinin keyfini çıkarabilirler. Ayrıca, abone oldukları mobil şebeke operatöründen bağımsız olarak evlerinden canlı bir TV etkinliğinin keyfini çıkarabilirler.

Ayrıca, ister işe giderken ister evde olsun, izleyiciler internet bağlantılı mobil cihazlarından kusursuz UHD kalitesinde görüntülerin keyfini çıkarabilirler. Stadyumlarda, bu çözümün sağladığı zenginleştirilmiş deneyimler arasında, maçı farklı açılardan canlı olarak izleme (bu özellikle araba yarışlarında, pistin başka yerlerinde olup bitenlerin belirli izleyiciler tarafından görülemeyebileceği durumlarda faydalıdır) ve near-live kanallardaki en önemli olayları yeniden izleme imkânları var.