Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TVU Networks Las Vegas CoSIDA22 Kolej Spor Konferansının Resmi Çözüm Ortağı
TVU Networks Las Vegas CoSIDA22 Kolej Spor Konferansının Resmi Çözüm Ortağı
23.07.2022 14:37

Bulut ve IP tabanlı canlı görüntü çözümlerinde pazar ve teknoloji lideri olan TVU Networks, 26-29 Haziran tarihleri arasında Las Vegas Mandalay Bay Resort’ta gerçekleşen CoSIDA22 kolej spor konferansının teknik çözüm ortağı sponsoru ve canlı yayın akışı hizmetlerinin tek sağlayıcısı oldu. CoSIDA (College Sports Information Director of America), Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki tüm kolej atletizm seviyelerinde atletik iletişim, yaratıcılık ve spor halkla ilişkiler/bilgi profesyonellerinden oluşan 3.100’den fazla üyeli bir kuruluş.

Kongre organizatörleri, kongre sırasında CoSIDA.com adresindeki web sitesinde üç farklı etkinliği canlı olarak yayınlamak için TVU Producer, TVU Partyline ve bir TVU Transceiver kullandı. 

CoSIDA, ekranın alt üçte birlik kısmını kaplayan grafikler de dahil olmak üzere canlı akışlı programların üçünün de prodüksiyonuna yardımcı olmak için TVU Producer canlı prodüksiyon platformunu kullandı. TVU Producer, CoSIDA’nın daha dinamik bir iş akışı ve her türlü platforma güvenilir canlı akış dağıtımı için çok kameralı bu uzaktan prodüksiyonu buluta taşımasını sağladı.

Eski Dartmouth Koleji basketbol yıldızı ve şimdi Fortune 20 sağlık şirketi Anthem’in Başkanı ve CEO’su Gail (Koziara) Boudreaux, 2022 CoSIDA Academic All-America Hall of Fame’e New York’tan uzaktan katıldı. TVU Partyline aracılığıyla etkinliğe katılmak için dizüstü bilgisayarını kullandı. Gerçek zamanlı, ultra düşük gecikme süreli, bulut tabanlı bir işbirliği platformu olan TVU Partyline’ı kullanan canlı prodüksiyon ekipleri ve konuklar, aynı stüdyodaymış gibi birlikte çalışabildiler.

CoSIDA konferansının canlı görüntü/ses akışları, 1080p60’a kadar yayın kalitesinde HD olarak sunuldu. TVU Transceiver IP içeriğini birden fazla ağ üzerinden yönlendirirken ve dağıtırken, düşük gecikme süresi, yüksek hız, verimlilik ve uyarlanabilirlik hedeflenerek tasarlandı. Smart VBR (Variable Bit Rate), TVU Server’ların canlı aktarımlar sırasında bant genişliğindeki aşırı dalgalanmalara hızlı ve verimli bir şekilde uyum göstermelerini sağlar.

 CoSIDA İcra Direktörü Doug Vance şöyle konuştu: “2022 etkinliklerimizden bazılarını bizzat gelemeyen katılımcılar ve izleyiciler için daha erişilebilir hale getirmek istedik. Bu yaklaşımla, daha fazla sayıda meslektaş, bulundukları yer ne olursa olsun katılabilir ve ödül alan kişileri kutlayabilir. Nominal, bulut tabanlı ayak izi ile TVU Networks’ün prodüksiyon ve akış platformu, kongre prodüksiyon ekibi ve uzak katılımcılarımız için dizüstü bilgisayar tabanlı erişim sağlıyor.

TVU Networks Spor ve Eğlence Başkan Yardımcısı Ken Valdiserri aktardı: “TVU Networks, üniversiteler arası atletizmi destekleyen CoSIDA gibi kuruluşların uzun süreli bir çözüm ortağı olmaktan çok memnun. Bu üç prestijli etkinliği her yerde, güvenilir ve yayın kalitesinde HD olarak çevrimiçi izleyicilere sunmaktan onur duyuyoruz. CoSIDA’nın, herkesi bir araya getirmek için bulut işbirliği araçlarımızı kullanarak canlı kongre prodüksiyonunu bir üst düzeye taşımak için bize duyduğu inancı takdir ediyoruz.

TVU Networks ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 363 04 04 numaralı telefondan Alen Elektronik’i arayabilirsiniz.