Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Dødsing Sporu Vizrt ile Bulut Tabanlı Canlı Prodüksiyona Geçerek Engelleri Aşıyor
Dødsing Sporu Vizrt ile Bulut Tabanlı Canlı Prodüksiyona Geçerek Engelleri Aşıyor
25.07.2022 11:23

Yazılım tanımlı görsel öykü anlatım araçlarının lider isimlerinden Vizrt, bulut ortamında canlı prodüksiyon için yeni otomatik kurulum çözümü olan Viz Now’ın ilk kullanımını duyurdu.

Viz Now, buluttaki Vizrt ve üçüncü tarafların uçtan uca uzaktan canlı prodüksiyon araçlarına 15 dakikadan kısa bir sürede otomatik ve güvenli kurulumunu ve bunlara erişimi sağlayarak önemli ölçüde zaman ve para tasarrufu sağlar.

Henüz piyasada mevcut olmayan Viz Now, benzersiz “Death Diving” (ölüm dalışı) sporunu destekleyen Norveçli bir spor organizasyonu olan Uluslararası Døds Federasyonu (Det Internasjonale Dødseforbundet) tarafından beta testine tabi tutuldu. Katılımcılar kendilerini 10-14 metre yüksekliğindeki bir platformdan fırlatıyor ve mümkün olduğunca uzun süre suya paralel düz şekilde uçtuktan sonra suya karın üstü çarpmadan önce son anda vücutlarını eğerek yüz üstü suya dalıyorlar. Døds, son yıllarda istikrarlı bir şekilde popülaritesini artırıyor ve 2008’den beri dünya şampiyonaları düzenliyor.

Federasyon, Døds’ 2022 World Tour’un ABD’deki ilk Døds etkinliği olacak Austin Teksas ayağı için prodüksiyon değerlerini yükseltmek ve izleyicilere için zengin bir izleme deneyimi sağlamak, ancak aynı zamanda, küresel prodüksiyon ekibi için mümkün olduğunca kolay, uygun maliyetli ve sürdürülebilir hale getirmek istedi.

Trippel-M Connected Venues prodüksiyon ekibi Viz Now ile birkaç dakika içinde yayına hazır olan, tamamen bulut kullanarak uçtan uca kurumsal düzeyde bir canlı prodüksiyon başlattı. İki serbest çalışan kamera operatörü Austin’de çekim yaparken, Trippel-M’in ekibinin geri kalanı Norveç’in başkenti Oslo’daki bürolarından yönetti ve prodüksiyonunu tamamladı.

Vizrt Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Ulrich Voigt aktardı: “Bunun gibi niş etkinlikler normalde tamamen özel amaçlı kurumsal düzeyde canlı prodüksiyon donanımı kurulumlarına sahip olmaya yeterli bütçeye ve erişime sahip olamazlardı, ve genellikle yeni bulut ortamlarını manuel olarak kurmak için zaman ve karmaşıklık gibi engeller var. Døds, Viz Now’ı kullanarak bulutun önündeki engelleri kaldırabildi, son derece yüksek bir prodüksiyon değeri elde edebildi ve canlı prodüksiyon için grafiklerden tekrar oynatmalara kadar istedikleri en iyi araçları tek bir çözümde kullanabildi.” 

Video geçişleri için Viz Vectar Plus, yeniden oynatma için 3Play by Viz Now, ses miksi için Harrison Mixbus VBM ve Intercom için Telos Infinity VIP kullanılarak prodüksiyonu uzaktan gerçekleştirilen Tripple-M Connected Venues, dağıtık canlı prodüksiyonu başarıyla bir araya getirmek için tümü AWS üzerinde çalışan, NDI Remote ve NDI Bridge gibi ücretsiz NDI araçları kullanılarak tamamen NDI bağlantılardan yararlandı. 

Vizrt ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 413 50 00 numaralı telefondan Arttek’i arayabilirsiniz.