Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Genelec 4410 Smart IP Hoparlör
Genelec 4410 Smart IP Hoparlör
22.09.2022 12:44

Profesyonel ses hoparlörlerinde dünyanın önde gelen isimlerinden Genelec, çok küçük 4410 hoparlör modeli ve yeni bir Smart IP Controller uygulaması ile sabit kurulumlu Smart IP hoparlör sistemleri ailesini daha da genişletti.

4410, daha geniş bir uygulama yelpazesine ve mekân boyutlarına hitap etmek için mevcut 4420 ve 4430 Smart IP modellerine katılırken, ücretsiz Controller uygulaması son kullanıcıya ses kesme, ses yükseklik kontrolü, güç açma/kapama ve genel bölge kontrolü dahil olmak üzere önemli hoparlör sistemi işlevlerinin anında ve sezgisel kontrolünü sağlar. 

İlk olarak 2019’da piyasaya sürülen Smart IP hoparlör serisi, olağanüstü ses kalitesini tek kablo rahatlığıyla birleştirerek, standart bir CAT kablosu aracılığıyla ölçeklenebilir güç, ses ve yönetim özellikleri sağlar. Olağanüstü ses kapsama alanı, netlik ve anlaşılırlık sunan tüm modeller hem Dante hem de AES67 ile uyumlu olup, PoE ve PoE+ Power-over-Ethernet formatları aracılığıyla güç elde ederler.

Yalnızca 181 mm yüksekliğe sahip olan aktif iki yönlü 4410, küçük alanlar için mükemmel bir şekilde uygun, ve tescilli dahili güç kaynağı, 100 dB’lik etkileyici bir kısa vadeli SPL üretmeye yardımcı olur. 4410, 32 - 96 KHz örnek hızı ve 16 - 24 bit çözünürlük değerlerine sahip bir akışta sekiz adede kadar ses kanalını destekler ve 3 inçlik bir bas hoparlörü ile 3/4 inçlik metal kubbeli bir tiz hoparlörünü süren dahili Class D yükselteç katları yoluyla 67 Hz - 40 KHz frekans yanıtı sunar.

Önde gelen endüstriyel tasarımcı Harri Koskinen ile birlikte üretilen 4410’un estetik açıdan güzel Minimum Diffraction Enclosure kasası geri dönüştürülmüş alüminyumdan yapıldı ve hem eksende hem de eksen dışında hassasiyet ve netlik sağlamak için Genelec’in ticari markası Directivity Control Waveguide’dan yararlanır. Finlandiya, Iisalmi’de en yüksek çevre standartlarına göre inşa edilen 4410, siyah veya beyaz renklerde mevcut ve geniş bir aksesuar yelpazesi, 4410’un hemen her yere hızlı ve rahat bir şekilde monte edilmesini sağlar.

4410’un tekli arka panel RJ45 konektörü, hem güç hem de IP üzerinden ses almanın yanı sıra, Windows 10 üzerinde çalışan ve kurulumcuların neredeyse sınırsız sayıda salonu, bölgeyi, hoparlörü ve ses kanalını yapılandırmalarına izin veren gelişmiş bir indirilebilir yazılım aracı olan Genelec’in Smart IP Manager’ına erişim sağlar. Smart IP Manager, aygıt keşfi, çok yönlü bir mekân eşitleme seti, sistem organizasyonu ve durum izleme işlevleri sunar. 

Yükleyen kişi sistemi yapılandırmak ve optimize etmek için Smart IP Manager’ı kullandıktan sonra, son kullanıcılar, sessize alma, ses yükseklik kontrolü ve açma/kapama işlevlerini anında parmak ucuyla kontrol etmek için akıllı telefonlarına veya tabletlerine (iOS veya Android) ücretsiz Smart IP Controller uygulamasını indirebilirler. Controller uygulaması ağdaki hoparlörleri otomatik olarak keşfeder ve hem uzmanların hem de teknik olmayan personelin basit ve tatmin edici bulacağı net ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü sunar. Yapılandırma sırasında oluşturulan bölgelerin bazılarına veya tümüne erişim daha sonra uygulamaya atanabilir, böylece her son kullanıcıya uygun erişim düzeylerinin verilmesi sağlanır.


Ürün 4410 Smart IP Hoparlör
Marka Genelec
Firma Asimetrik
Telefon 0212 212 80 75
Web www.asimetrik.com.tr

En Çok Görüntülenenler
Dergi