Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TVU Networks İhlâs Haber Ajansı’na Dünya Çapında Canlı haber Yayınları İçin 30 TVU One Mobile 5G-4K Verici Sattı
TVU Networks İhlâs Haber Ajansı’na Dünya Çapında Canlı haber Yayınları İçin 30 TVU One Mobile 5G-4K Verici Sattı
24.09.2022 14:52

Bulut ve IP tabanlı canlı görüntü çözümlerinde pazar ve teknoloji liderleri arasında yer alan TVU Networks, İhlâs Haber Ajansı’nın (İHA) Orta Doğu, Avrupa, Asya ve Amerika’da kullanılmak üzere 30 adet TVU One mobil 5G’ye hazır verici teslim aldığını duyurdu. 1993 yılında kurulan ve Türkiye’nin her şehrinde muhabirleri bulunan ajansın erişimi, dünya çapındaki ağları üzerinden 60’tan fazla ülkeye uzanıyor.

 Alen Elektronik ile IHA arasında imzalanan anlaşma kapsamında IHA, TVU One cihazlarının Türkiye’nin bütün illerinde ve tüm yurt dışı ofislerinde kurulumuna devam edecek. Haber ajansı görüntü alım hızına, aksaklığa karşı dirençli teknolojiye ve dünyanın en zorlu bölgelerinden bazılarından yayın yapma yeteneğine değer verdiğinden, Alen Elektronik uzaktan yayın sisteminin çekirdeği olarak TVU One’ı tavsiye etti.

TVU Networks Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Satış Direktörü Emad Qawasmi şunları söyledi: “TVU ve IHA arasında, haber ajansının dünyanın her yerinden yüksek kaliteli, son dakika haberlerini sunma misyonunu ilerleten güçlü ve stratejik bir ilişkiyi dört gözle bekliyorduk. En son 5G’ye hazır mobil iletim teknolojimizin eklenmesiyle haber toplama çabalarının kalitesinde önemli bir gelişme göreceklerinden eminiz.

Dünyayı dolaşan üstün video vericisi TVU One, dünyanın en uzak bölgelerinden ve hayal edilebilecek en istikrarsız koşullarda haber yayını ve canlı prodüksiyon için eşsiz güvenilirliğini kanıtladı. Her yerden kararlı, yayın kalitesinde video iletmek için mevcut tüm altyapıları otomatik olarak bir araya getirerek, hücresel 3G/4G/5G LTE, WiFi, Ethernet, uydu, mikrodalga ve BGAN dahil olmak üzere 180’den fazla ülkedeki geniş ağlardan aynı anda 12 adede kadar veri bağlantısını bir araya toplar. Ek olarak, TVU’nun patentli Inverse StatMux Plus (IS+) görüntü/ses algoritması, ortam ne olursa olsun (aşırı yoğun ve sıkışık, uzak, dağlık veya hızlanan bir araçtan) güvenilir iletim sağlar.

TV One, diğer tüm video vericilerinden daha yüksek kontrast, daha parlak görüntüler ve daha canlı renkler ile canlı olayları zenginleştirir. Çığır açan HEVC/H.265 kodlama donanım çipi, 3 Mbps’ye kadar düşük bit hızlarında tam yayın kalitesinde 4K, 10 bit gerçek 60 fps HDR (veya 800 Kbps’ye kadar 1080p60 HDR) video sağlar. Gerçek zamanlı çift kodlayıcı, daha sonra indirmek için canlı görüntünün tam 4K/HD kopyasını eşzamanlı olarak kaydeder ve çift yönlü bir IFB ses sinyali, stüdyo ve saha operatörleri arasında sıfıra yakın gecikmeyle iletişim kurmayı kolaylaştırır. Ve 4,5 saate kadar pil ömrü ve ayrıca USB, USB-C veya D-Tap aracılığıyla herhangi bir cihaza güç verme veya şarj etme özelliği sayesinde, uzakta çalışan ekiplerin canlı yayına geçmek, kayıt yapmak, iletişim kurmak ve dosya aktarmak için daha fazla zamanı olur.

TVU Networks Avrupa, Orta Doğu, Afrika (EMEA) ve Latin Amerika Başkan Yardımcısı/Genel Müdür Rafael Castillo şu açıklamayı yaptı: “TV One ile IHA gibi uluslararası haber ajansları, dünyanın her yerinde, en istikrarsız ağ koşullarında bile sorunsuz çalışma sayesinde uzaktan yayıncılıkta tamamen yeni bir aşamaya geçebilirler. Bugün izleyiciler sadece stüdyodan değil, uzak yerlerden de yüksek kaliteli canlı haberler talep ediyorlar. Yayıncıların uzaktan haber muhabirliğinde 5G altyapısından yararlanabilmelerini sağlamak için dünyanın dört bir yanındaki büyük hücresel ağlarla ortaklık kurduk. Ve muhabirler en son haberleri nerede çekiyor olurlarsa olsunlar en iyi bağlantıları otomatik olarak birleştirebilen TVU One mobil verici gibi yeni nesil çözümler geliştirdik.

TVU Networks ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 363 04 04 numaralı telefondan Alen Elektronik’i arayabilirsiniz.