Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > DPA, IBC 2022 Fuarında En Yeni Mikrofon Çözümlerini Medya ve Eğlence Sektörüyle Paylaştı
DPA, IBC 2022 Fuarında En Yeni Mikrofon Çözümlerini Medya ve Eğlence Sektörüyle Paylaştı
24.09.2022 15:54

DPA Microphones, eğlence ve medya pazarlarının artan ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarladığı en yeni mikrofon ürünlerini IBC 2022’de sergiledi. Film ve TV prodüksiyonlarının ihtiyaçlarına odaklanan DPA, televizyon yayın uygulamaları için bir boom mikrofon (kollu mikrofon) işlevi de görebilen 4097 CORE Micro Shotgun mikrofonunu öne çıkardı. Televizyonda yayınlanacak canlı etkinlik prodüksiyonları için ideal iki önemli mikrofon çözümü olan 4466 CORE tümyönlü ve 4488 CORE yönlendirmeli kulaklıklı mikrofonları ile 4055 Kick Drum Mic davul mikrofonu da fuar alanında sergilendi.

DPA Microphones Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Anne Berggrein şunları söyledi: “Bu yeni ürünler, endüstrinin ihtiyaçlarına yönelik yenilikçiliğin ve ileri görüşlü tepkinin doğrudan bir sonucu. Bu çözümleri iş arkadaşlarımıza ve müşterilerimize şahsen sunmak için nihayet IBC fuar alanına geri döndüğümüz için heyecanlıyız.

Markanın diğer süperkardioid mikrofonlarıyla aynı ses özelliklerine sahip olan 4097 CORE Micro Shotgun mikrofon, uzaktan konuşmaları almak için optimize edildi. Başlangıçta tesis mikrofonlama uygulamaları için tasarlanmış olup, az yer kaplaması ve net ses alımı nedeniyle küçük alanlar için ideal. 4097 CORE Micro Shotgun mikrofonun ses kalitesi, stüdyo dışı çekim ses uzmanlarının setin herhangi bir yerinden ses yakalamalarını sağladığından, mikrofonları göze çarpmayan yerlere yerleştirmek için özellikle avantajlı. DPA boom mikrofonları ve yaka mikrofonları birlikte kullanılan 4097 CORE Micro Shotgun, her türlü TV veya film prodüksiyonunun ihtiyaçlarını karşılamak için eksiksiz bir mikrofon paketinin son parçası haline geldi.

Şirketin hafif bir boom ve rüzgâr engelleyici içeren yeni 4097 CORE Interview Kit söyleşi takımının bir parçası olarak seçildiğinde, mikrofon, söyleşilerin iki metreye kadar uzaktan gerçekleştirilmesini sağlayarak, onu tek muhabirli röportaj uygulamaları için mükemmel bir araç haline getirir. Ek olarak, DPA’nın hafif MMA-A dijital ses arabirimi ile birlikte kullanılan 4097CORE Micro Shotgun, eksiksiz bir uzaktan kayıt paketi haline gelir.

DPA 4466 CORE tümyönlü ve 4488 CORE yönlendirmeli kulaklıklı mikrofonları, markanın popüler 5 mm yuvarlak mikrofon kapsülüne sahipler ve eğlencede kullanım için gerekli güvenlik, dayanıklılık ve esnekliği sağlarlar. Her şeye uyan tek bir tasarım ve ayarlanabilir boom yüksekliği ve uzunluğu ile 4466 ve 4488 CORE mikrofon-kulaklık takımları, tüm kafa şekillerine ve boyutlarına uygunlar. Benzersiz, üç noktadan kavrama sistemi (kulağın üstünde, altında ve arkasında) daha yüksek düzeyde güvenli tutuş sağlarken, esnek kulak kancaları uzun süreli kullanım sırasında sürekli konfor sunar. Ek olarak, değiştirilebilir kablo ve boom seçenekleri, boyunda 90 derecelik bir kablo yönetim kılavuzu içerir. Başlık çerçevesi, boom ve kapsül, siyah, kahverengi ve bej renk seçenekleriyle sunulur ve kamera ekiplerinin dikkat çekmemeleri ve kullanım kolaylığı için yansıtıcı olmayan bir yüzeye sahip.

Düşük frekanslı, yüksek SPL enstrümanı için özel bir mikrofon olan DPA 4055 Kick Drum mikrofonu, geleneksel ayak pedallı davul mikrofonlarından farklı, çünkü ses mühendislerinin sesi tam olarak istedikleri gibi şekillendirmelerine olanak tanır. Çeşitli türlerde performans sergileyebilen mikrofon, televizyonda yayınlanan canlı müzik etkinlikleri ve canlı bir müzik grubunun yer aldığı yetenek gösterisi ve yarışması tarzı prodüksiyonlar için mükemmel. Ünlü DPA sesine sahip bu mikrofon, televizyon yayın (broadcast) ve internet akış (streaming) uygulamaları için ideal olan enstrümanın gerçek, net sesini alır. Aynı zamanda hem eksen üzerinde hem de eksen dışında doğrusal bir frekans tepkisi sunması, çok güçlü, doğal, iyi tanımlanmış bir ses ile sonuçlanır. Alçak uç daha keskin olup mikser için doğru ayarda giderken, orta aralığın bazılarını çıkarmak her zamankinden daha kolay. Özellikle ayak pedallı davula özel uygulamalar için tasarlanmış olsa da, düz frekans tepkisi televizyonda yayınlanan müzik gruplarında bulunan elektrikli gitar kabinleri, bas ve üflemeliler gibi diğer birçok enstrümanın gerçek ve net sesini de alır. 

DPA Microphones ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 numaralı telefondan Asimetrik’i arayabilirsiniz.