Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 6K G2 Kamera
Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 6K G2 Kamera
18.10.2022 16:12

Blackmagic Design, Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K’nın yeni nesil modeli olan Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2’yi duyurdu. Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2; çekimleri daha kolay kadrajlamak için ayarlanabilir bir dokunmatik ekrana, pilleri şarj etmeye veya değiştirmeye gerek kalmadan daha uzun süreli çekim için daha büyük bir bataryaya ve ayrıca isteğe bağlı bir elektronik vizör için desteğe sahiptir. Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2, en son Blackmagic 5ci nesil renk bilimine sahiptir ve önceki modelin sevilen 13 durak dinamik aralıklı sinematik Süper 35 HDR görüntü sensörünü, çift yerel ISO’sunu ve EF lens yuvasını devam ettiriyor.

Blackmagic Pocket Cinema Camera’nın şık tasarımı, birçok üst düzey dijital film özelliğini, küçültülmüş ve elde taşınabilen bir modelde topluyor. Hafif karbon fiber polikarbon bileşimden yapılan kamerada; kayıt, ISO, beyaz ayarı ve örtücü açısı için tüm kontrolleri, kullanıcıların parmakları ucuna getiren, çok fonksiyonlu bir kabzaya sahiptir. Üst düzey bir dijital film kamerası olduğu için sensörü, termal gürültüyü azaltmak üzere tasarlanan sensörü, daha temiz gölgelerin elde edilmesine ve daha yüksek ISO kullanılmasına olanak verir. Üstelik, büyük 5 inçlik LCD ekranı, 4K ve 6K çözünürlüklerinde mükemmel netlik sağlar.

Daha büyük bir 6144 x 3456 Süper 35 sensör ve EF lens yuvası içeren Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2; daha sığ alan derinlikli sinematik görüntüler oluşturmak için daha büyük olan EF fotoğraf lenslerini kullanmanıza, net olmayan yaratıcı arka planlar ve muhteşem bokeh efektleri elde etmenize imkan tanır.

Gelişmiş Blackmagic OS ile kullanıcılar; en son teknolojiyi temel alan, sezgisel ve kullanımı kolay bir kamera işletim sistemine sahip olur. Arayüzü; ayarları düzeltmek, metaveri eklemek ve kayıt durumunu görüntülemek için basit tıklama ve kaydırma hareketleri kullanır. Kullanıcılar ayrıca; ekran üstü netlik ve pozlama araçları, 3D LUT’lar, HDR, metaveri girme, zaman kodu, Blackmagic RAW ayarları gibi, birçok gelişmiş kamera özellikleri üzerinde tam kontrol elde eder.

Kullanıcılar ister parlak gün ışığında ister neredeyse hiç ışık olmayan bir yerde çekim yapıyor olsunlar, 25.600’e varan çift yerel ISO ve 13 duraklı dinamik aralığı, tüm ışık koşullarında düşük gürültülü harika görüntüler elde edebilirler. Bununla birlikte, daha büyük Süper 35 sensöre sahip olan 6K modelleri, anamorfik lenslerle ve sığ bir alan derinliğiyle çekim yapma olanağı sağlar. Tüm modeller, kullanıcıların 60 fps’ye kadar veya sensör alanı düşürülmüş modda 120 fps’ye kadar çekim yapmasını mümkün kılar. 

Blackmagic Pocket Cinema Camera; kullanıcıların çekimleri kadrajlamasını ve tam olarak netlemesini kolaylaştıran parlak, 5 inçlik büyük bir dokunmatik ekrana sahiptir. Ekran üstü katmanlar; durum bilgisi, kayıt parametreleri, histogram, odak boyama göstergeleri, seviyeler, çerçeve kılavuzları ve benzer bilgileri gösterir. Pocket Cinema Camera 6K G2’nin LCD ekranı, yukarı ve aşağı eğilebilen daha gelişmiş bir ekran olduğundan, çekimleri her açıdan izlemek kolaydır.

Üst düzey URSA Mini Pro 12K’da bulunan 5. nesil renk biliminin aynısına sahip olan Pocket Cinema Camera 6K G2, her çekimde muhteşem, doğru cilt tonları ve aslına uygun renklerle daha da gelişmiş görüntü kalitesi sunar. Daha iyi görünen çekimler elde etmek için kullanıcılar, parlak alanlarda ve gölgelerde daha fazla renk verisi yakalamak üzere tasarlanan yeni bir dinamik 12-bit gama eğrisinden faydalanabilirler. 

Pocket Cinema Camera 6K modelleri, açık havada ve elde yapılan çekimleri hatasız ve kolay yapmak için isteğe bağlı bir vizörü destekler. Yerleşik yakınlık sensörü ve -4 ila +4 genişliğinde odak ayarıyla olağanüstü hassasiyet sunan 4 mercekli cam diyopteri ile kullanıcılar; 1280 x 960 renkli OLED, yüksek kalite ve entegre bir ekrana sahip olurlar. Dahili bir dijital odak tablosu, kullanıcıların kusursuz bir vizör netliği etmelerini sağlar. Kullanıcılar ayrıca, çerçeve kılavuzları gibi önemli durum bilgilerini de takip edebilir. 

Bataryaları değiştirmeye veya şarj etmeye gerek kalmadan daha uzun çekim süreleri için, Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K modellerinin her ikisi de artık daha büyük NP-F570 bataryaları kullanmaktadır. Kullanıcıların bir çekim esnasında güç kesintisiyle karşılaşmamaları için kilitlenen bir DC güç konektörü kullanılmıştır. Bunlara ek olarak, kameranızla beraber gelen AC adaptör, aynı anda hem kamerayı çalıştırır hem de bataryayı şarj edebilir. Hatta, USB-C genişletme portu bile bataryayı yavaş şarj edebilir, yani kullanıcılar; portatif batarya takımları, cep telefonu şarj aletleri ve dizüstü bilgisayarları kullanabilir. 

Pocket Cinema Camera modellerinin hepsi; üst düzey sinema filmleri, televizyon programları, reklamlar gibi birçok yapımın oluşturulması için Hollywood’da kullanılan DaVinci Resolve Studio’nun tam bir sürümü ile birlikte gelir. DaVinci Resolve; kullanıcıların istedikleri görüntüleri hızla bulmalarına, kurgulamalarına ve tamamlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış, sezgisel yeni özellikler ve akıllı kurgu araçları ile yeni Cut sayfasına sahiptir.


Ürün Pocket Cinema Camera 6K G2 Kamera
Marka Blackmagic Design 
Firma MediaCast
Telefon 0212 222 45 02 
Web www.mediacast.com.tr