Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > OneRepublic Grubunun Never Ending Summer Turnesinde DiGiCo Quantum Konsolları Kullanıldı
OneRepublic Grubunun Never Ending Summer Turnesinde DiGiCo Quantum Konsolları Kullanıldı
23.10.2022 20:58

Beş yıllık uzun bir aradan sonra, OneRepublic’in Kuzey Amerikalı hayranları, Colorado Springs’de kurulan grubu, Temmuz başı ile Eylül ortası arasında 40’tan fazla arena, tiyatro, amfitiyatro ve dev çadırda konserler sunan Never Ending Summer Turnesinin heyecanını yaşadılar. FOH (Front of House) Mühendisi Justin Ripley ve Monitör Mühendisi Dave McMullin, turne için kontrol ve PA paketlerini tedarik eden Nashville’deki Spectrum Sound tarafından sağlanan bir çift DiGiCo Quantum7 konsolunda mikslerini yönetmekten aynı derecede memnun kaldılar.

Bir yılı aşkın bir süredir Spectrum, grubun turne harici birçok konseri için prodüksiyon ekibini bir çift DiGiCo Quantum338 konsolla donatıyor. OneRepublic grubuyla son altı yıldır çalışmakta olan McMullin şunları söyledi: “Nisan ve Mayıs aylarında Avrupa’daki yedi hafta da dahil olmak üzere, bu yılın büyük bir bölümünde seyahatteydik, ancak bunlar arasında her zaman çok sayıda tek seferlik konserimiz de oldu. ‘Normal’ turnelerin ortasında planlanmış birçok yan gösteri ile çok sayıda yaratıcı yolculuk rotamız var, bu nedenle Spectrum bize gerektiğinde farklı donatım göndermemize izin veren birden fazla kontrol paketi sağladı. Grupla geçirdiğim zaman boyunca, gerçekten sadece iki tam turne sezonu geçirdik, geri kalan zamanda birçok kısa süreli ve tek seferlik konserlerle dolu, genellikle yılda 60 ila 70 gösteri yapıyoruz. Her zaman kullanıma hazır iki donatıma sahip olmak, esnek olmamızı ve potansiyel olarak zorlu planlama çalışmalarını başarmamızı sağlıyor.

Turne dışı zamanlarda, grubun birbirinin aynısı olan A ve B kontrol donatımının her ikisi de izleyici alanında (FOH) Quantum338 konsol ve monitörler, 32 bitlik giriş ve çıkış kartlarına ile AES kartlarına sahip bir SD-Rack, bir SD-MiNi Rack, ve playback ile entegre etmek için Optocore ve DMI-MADI kartları içeren bir Orange kutu donanımından oluşuyor. Never Ending Summer Turnesi için giriş sayılarını artırma ihtiyacı nedeniyle A paketi, FOH ve monitörlerde bir Quantum7, 32 bitlik giriş ve çıkış kartları ile AES çıkış kartlarına sahip iki SD-Rack, playback ve video ile entegrasyon için her ikisi de Optocore’lu ve MADI kartlı iki Orange Box’tan oluşuyordu.

FOH Mühendisi Justin Ripley’in grupla çalışma geçmişi 2019’a kadar uzanıyor: “İlk olarak 2011’de bir DiGiCo konsolu görmeme rağmen, 2016’da DiGiCo ve Waves’e tamamen geçiş yapana kadar aslında turnelerimde bir tane bile kullanmadım. DiGiCo konsollara geçiş yaptığım için çok mutluyum, çünkü OneRepublic miksinin gerçekten patlama yapmasını sağlamak için tüm modern özelliklere ve ayrıntılara ihtiyacım var. En azından şu anda, DiGiCo’nun bilinen nötr sesiyle başlayıp oradan elde ettiğim sinyallerle harikalar yaratmayı tercih ediyorum.

DiGiCo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.