Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Yeni ARRI Orbiter Projection Optic, Daha da Fazla Hassasiyet İçin Net ve Doğru Işık Sunuyor
Yeni ARRI Orbiter Projection Optic, Daha da Fazla Hassasiyet İçin Net ve Doğru Işık Sunuyor
23.10.2022 21:04

ARRI, Orbiter Projection Optic 25° ve 35° ürünlerini piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Orbiter’in ARRI Spectra ışık motoruyla bir araya getirilen bu üst düzey optik sistem, tiyatrolar, sinema uygulamaları ve ayrıca yayın stüdyoları veya canlı prodüksiyonlara mükemmel şekilde uygun olan, son teknoloji bir LED profil oluşturucu sağlar.

Yeni ARRI Orbiter Projection Optic 25° ve 35°

Orbiter Projection Optic, bir ışık noktasının net bir şekilde yansıtılmasına ve ayrıca gobo projeksiyon ve hassas deklanşör kesimlerine olanak tanıyan, her ayrıntıda benzersiz bir hassasiyet sağlar. Işık alanı eşit dağılımlıdır ve renk sapması yoktur. Projeksiyonda görünür bir ideal ışık sıcak noktası (hot spot) veya kenarlarda düşüş yok ve alan derinliği olağanüstü. Her iki optik üründe de standart bir iris yuvası bulunur.

ARRI Orbiter Projection Optic 25°

Projection Optic 25° ve 35° ürünlerinin manuel olarak ayarlanabilen dört deklanşör kanadı, deklanşör kanadının projeksiyonu kestiği ve ışık demetinin kenarının aynı anda keskin odakta olduğu bir ışık demeti üretir. Her iki optikte de yüksek hassasiyet ve tekrarlanabilirlik sağlayan motorlu bir odak ayarı bulunur. Orbiter Lighting Operating System’ın en son güncellemesi olan LiOS2 ile odak, Orbiter Control Panel aracılığıyla yerel olarak veya DMX/RDM veya IP tabanlı (ArtNet veya sACN) olarak uzaktan kontrol edilebilir. Bir kez ayarlandıktan sonra, odak yerinde kalır ve lens tüpünün yerine kilitlenmesiyle bozulmaz.

Ayrıca standart B boyutunda metal veya cam gobo eklenebilir. Orijinal ARRI gobo tutucusu, goboyu güvenli bir şekilde yerinde tutmak için yapıldı ve üretilen gobo paterni açıkça görülebilir. Gobo ve deklanşör arasında herhangi bir odak ayarı neredeyse hiç gerekli değil; gobo ve açık kapı arasında odak ayarı ise hiç gerekli değil. Ön tarafa ışık tüpü (snoot) veya renkli filtre çerçeveleri gibi ek ARRI aksesuarları eklenebilir ve gerektiğinde ince ayar yapılabilir. Orbiter Projection Optic, hâlihazırda mevcut olan Orbiter Fresnel Lens 15-65°’ye harika bir ektir.

ARRI Orbiter Projection Optic 35°

Her iki Projection Optic’in boyutu da küçük: 287 mm x 287 mm x 331 mm boyutlu Orbiter Projection Optic 25° ve 287 mm x 287 mm x 284 mm boyutlu 35° Orbiter Projection Optic. Projection 25°’nin ağırlığı 5,45 kg ve Projection 35°’ninki 4,35 kg.

Bir fotoğraf stüdyosunda uygulama görüntüsü.

Orbiter’in benzersiz Quick Lighting Mount (QLM) hızlı montaj sistemi, Projection Optic’lerin güvenli ve hızlı bir şekilde monte edilmesini sağlarken, yine de 90° dönüş sağlamaya devam eder. LiOS2 güncellemesi, bu yeni optiğin otomatik olarak tanınmasını sağlar ve en son özelliği olan Optic Auto Adjust, her odak ayarıyla ve her optikle %100 renk kararlılığı sunar. Optiğin soğutma fanı, Control Panel aracılığıyla Orbiter’ın Light Control ayarıyla kontrol edilebilir.

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.