Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ARRI, Bir Asırı Aşan Yaratıcılık ve Teknolojisi İçin Engineering Emmy ile Onurlandırıldı
ARRI, Bir Asırı Aşan Yaratıcılık ve Teknolojisi İçin Engineering Emmy ile Onurlandırıldı
23.10.2022 21:19

28 Eylül 2022’de Los Angeles’ta düzenlenen 74. Mühendislik, Bilim ve Teknoloji Emmy Ödülleri töreninde ARRI, Philo T. Farnsworth Kurumsal Başarı Ödülü ile onurlandırıldı. Bu prestijli ödülle Televizyon Akademisi, şirketi bir yüzyıldan fazla süredir kamera ve aydınlatma sistemleri tasarlama ve üretme konusundaki başarısının yanı sıra dünya çapında film, TV yayın ve medya endüstrisi kompleksi için sistematik teknolojik çözümler ve hizmet ağları geliştirmesi nedeniyle onurlandırdı.

ARRI Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Matthias Erb, 74. Mühendislik, Bilim ve Teknoloji Emmy Ödüllerinde Philo T. Farnsworth Kurumsal Başarı Ödülü’nü kabul etti. (Fotoğraf: © Jordan Strauss/Invision for The Television Academy/AP Images)

Amerikalı mucit ve televizyon teknisyeni Philo Farnsworth’un adını taşıyan ve 2003 yılından beri verilen bu ödülü, ARRI Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Matthias Erb aldı: “Tüm ARRI çalışanları adına, bu büyük onur için Televizyon Akademisine teşekkür ediyorum. Philo T. Farnsworth Kurumsal Başarı Ödülü, şirketimizin tüm tarihine verildiği için çok özel bir ödüldür. ARRI, kuruluşundan bu yana kendini küresel prodüksiyon topluluğu için en iyi araçları ve çözümleri yaratmaya adamıştır. Bu ödül, bizi televizyonun geleceğini aktif olarak şekillendirmeye devam etmeye teşvik ediyor.

ARRI Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Matthias Erb (solda), ve ARRI Inc. Başkanı Glenn Kennel, Philo T. Farnsworth Kurumsal Başarı Ödülü ile. (Fotoğraf: © Vince Bucci/Invision for The Television Academy/AP Images)

Bu yılki Philo T. Farnsworth Kurumsal Başarı Ödülü sahibi, Televizyon Akademisi’nden televizyon mühendislerinden oluşan bir jüri tarafından belirlendi. Jüri şu açıklamayı yaptı: “Endüstri profesyonelleri, dijital kameralar, lensler, kamera aksesuarları, arşiv teknolojileri, lamba başlıkları ve aydınlatma aksesuarları içeren bir portföydeki ARRI ekipmanlarının kararlılığına ve çok yönlülüğüne uzun süredir güveniyorlar. ARRI Rental’ın hizmet ve ekipmanları, özel teknolojiler sunmanın yanı sıra profesyonel prodüksiyonlar için kamera, aydınlatma ve tutuş/montaj paketleri sağlıyor. ARRI kameraları, film eğlencesini zamanımızın önde gelen ortamı haline getiren yaratıcılık ve teknolojiyi birbirine bağlıyor. Film çekimleri için geleceğin teknolojilerinin geliştirilmesinde ön saflardaki yerini korumaya kendini adayan ARRI, 100 yılı aşkın bir süredir bu işin içinde ve devam ediyor.

Philo T. Farnsworth Kurumsal Başarı Ödülü, Televizyon Akademisi’nin ARRI’yi onurlandırdığı beşinci ödül. Yakın zamanda ARRI’ye 2021’de SkyPanel LED yumuşak ışıklar ailesi ve 2017’de ARRI ALEXA kamera sistemi için Engineering Emmy ödülü verildi.

Philo T. Farnsworth Kurumsal Başarı Ödülü sahibine Televizyon Akademisi’nden bir jürinin kararı ile verildi: “Endüstri profesyonelleri uzun süredir ARRI ekipmanlarının kararlılığına ve çok yönlülüğüne güveniyor.” (Fotoğraf: © ATAS/NATAS)

Mühendislik, Bilim ve Teknoloji Emmy Ödülleri ile Televizyon Akademisi, yayın teknolojisindeki olağanüstü gelişmeler için bireyleri, şirketleri veya kuruluşları onurlandırıyor. Televizyon Akademisi Başkanı ve CEO’su Frank Scherma şöyle konuştu: “Yenilikçilik, televizyon prodüksiyonunun hayati bir parçasıdır. Ve seçtiğimiz yetenekli mühendisler, bilim adamları ve teknoloji uzmanları, endüstrimizin büyümesi için çok önemlidir. Bu öncü şirketler ve vizyonerler, televizyonu ve hikâye anlatıcılığını temel yollarla yükseltmek için teknolojinin gücünden yararlanıyorlar.

2022’de Emmy kazanan yeni diziler arasında, tümü ARRI teknolojisiyle çekilen ve ARRI Rental tarafından hizmet verilen “Succession”, “Ted Lasso”, “The White Lotus” ve “Euphoria” yer alıyor.

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.