Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sennheiser Digital 6000, Ed Sheeran ile Sahnede
Sennheiser Digital 6000, Ed Sheeran ile Sahnede
23.10.2022 21:36

Ed Sheeran’ın kariyerinin başlangıcından beri turne envanterinin önemli bir parçası olan Sennheiser deneyimi, son yıllarda uzun süredir çalıştığı prodüksiyon şirketi Major Tom’un Digital 9000 sistemini sağlaması ile devam ediyor. Şimdi de gitarıyla tek kişi sahneye çıktığı günlerin çok ötesine giderek, Londra’daki Wembley Stadyumu, Paris’teki Stade De France, Helsinki’deki Olimpiyat Stadyumu, Yeni Zelanda’daki Eden Park ve Sidney’deki Accor Stadyumu da dahil olmak üzere dünyanın en büyük mekânlarından bazılarını kapsayan geniş bir turnede, Sennheiser Digital 6000’e geçiş yaptı.

RF Mühendisi Dave White şöyle konuştu: “Digital 6000, aynı ses mükemmelliğini, daha fazla esneklikle sunuyor. 9000 serisi bize inanılmaz derecede iyi hizmet etti, ancak bir grupla birden fazla gecede yapılan büyük gösteriler ve konuk sanatçıların eklenmesiyle biraz ekstra esnekliğe ihtiyacımız vardı. 6000 sistemi, Sennheiser’ın Wireless Systems Manager uygulaması ve daha geniş bant genişliği ile birleşince bize bunu sağlıyor.

Digital 6000 serisi vericiler, Ed’in vokalleri için kardioid polar yapısı nedeniyle seçilen bir Sennheiser MM 435 kapsülü ve vokal efekt pedalı (loop vocal) için dar ses yakalama paterni nedeniyle yıllardır favori olan 945 kapsülü ile birleştirildi. White, “Çok fazla PA sistemine sahip olduğumuz ve herhangi bir sızıntı istemediğimiz için 435 bu tur için özel bir seçim” dedi. “Ed çoğu zaman mikrofona yakın olsa da, onu kullanırken epey hareket ediyor ve 435 biraz daha fazla mesafeye izin veriyor.

Sheeran’ın gitarları için toplam 16 adet Digital 6000 kanalı, üç ana vokal mikrofon (bir ana ve iki yedek) ve üç vokal efekt pedalı mikrofonu (iki ana ve bir yedek) bulunmakta. PA sisteminin önünde konumlandırılan ve ayrıca bir dizi Sennheiser dinamik mikrofon kullanan Sheeran, davullar, bas ve iki gitaristten oluşan grubu için on altı adet Sennheiser 2050 IEM kanalı kullanılıyor.

White gülümseyerek açıklama yaptı: “Konuk vokaller ve enstrümanlar için her zaman yedek mikrofon taşıyoruz çünkü bu turnede ne olacağını asla bilemezsiniz. Şu anda bizimle sadece tek bir parça için gelen bir kemancımız var ve Snow Patrol’dan Gary Lightbody Belfast’taki bir konser için aramıza katıldı.

Sennheiser sistemi, dünyada bir turnede kullanılan ilk Meyer Sound Panther PA ve Sheeran’ın Prodüksiyon Müdürü Chris Marsh’ın hem FOH hem de monitörleri mikslediği DiGiCo Quantum 7 miks konsolu ile bir arada kullanılıyor.

White, yıllardır Sennheiser ürünlerine güvenmesinin nedeni olan sağlamlık ve kararlılığın yanı sıra, Digital 6000’i bir genişbant RF tarayıcı olarak kullanabilmesini son derece yararlı buluyor ve bu da harici bir tarayıcı taşıma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

White sözlerini şöyle tamamladı: “Sennheiser’ın desteği de harika ve bu turne için ekipten aldığımız hizmet gerçekten çok yardımcı oldu. Baştan sona en iyi kapsama alanını sağlamak için, bölücüler ve birleştiricilere sahip sahne üzeri antenler ve zemin antenleri kullandık. Bu karmaşık bir sistem, bu nedenle, sistemin doğru tepki vereceğinden emin olmak için Dublin’de turnenin başlangıcında bize katılan Jonas Naesby, Marcus Blight ve Volker Schmitt dahil Sennheiser ekibinden aldığımız yardımı gerçekten takdir ettik. Onlardan çok şey öğrendim. Müşteri ilişkileri yönetimi ekibinden Peter Craig de gerçekten yardımcı oldu ve bizi yıllardır destekleyen Pierre Morant’ı her zaman takdir ediyoruz.

Sennheiser her zaman her yönden kusursuz hizmet veriyor hedefi vurur, bu yüzden yıllardır mikrofonlarını ve IEM sistemlerini kullanıyoruz. Sorunlara çok mantıklı bir şekilde tepki veriyorlar ve harika bir ses sağlayan kit, sağlam ve güvenilir. Ve tam da ihtiyacımız olan şey bu.

Sennheiser ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 293 37 50 numaralı telefondan Metan’ı arayabilirsiniz.