Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Parti Merkezi, DiGiCo SD-Range Konsollarla Konser Salonuna Dönüştü
Parti Merkezi, DiGiCo SD-Range Konsollarla Konser Salonuna Dönüştü
23.10.2022 21:55

Eskiden Los Angeles’ın kuzeyindeki sahil banliyösünün kalbi olan Midtown Ventura’da parti temalı bir mekân olan Discovery, çocuklar için popüler olan bowling, langırt ve disk itme gibi oyunlar, partiler, müzik etkinliklerine ev sahipliği yaparak, tüm müşteriler için her şeyi sunmaya çalıştı. Ancak Covid ve diğer koşullar, bu geniş kapsam stratejisini çok daha az uygulanabilir hale getirdi ve mekân, yedi yıl sonra 2020’de kapandı. Onun yerine, “daha küçük, ikincil pazarlara” odaklanan müzik festivalleri düzenleyen Oakland merkezli “bağımsız sanatçılar, yöneticiler ve tanıtımcılar koalisyonu” olan Ineffable Music Group, bu pazarlara birinci sınıf konserler getirmek misyonunun bir parçası olarak geçtiğimiz Mart ayında alanı Ventura Music Hall olarak yeniden açtı. Ineffable Music Group’un kurucu ortağı ve başkanı Thomas Cussins, bu misyonu nVC Reporter’a “Odak noktamız müzik. Biz parti insanı değiliz – müzik gruplarına rezervasyon yapıyoruz” şeklinde ifade etti. 

Bu amacın altını çizen Ineffable Music, yenilenen 635 kişi kapasiteli mekân için ana ses teknolojisi olarak bir çift DiGiCo SD-Range konsolu seçti: her biri bir D2-Rack ile eşleştirilmiş olmak üzere, izleyici alanında salonun d&b V-Series hoparlör sistemini miksleyen bir SD12, ve d&b M4 üzerinde monitör miksi için kullanılan bir SD9 konsolu. Bu iki konsol MADI aracılığıyla PA sistemine bağlanır: koaksiyel kablo üzerinden SD12 ve Cat-5 kablo üzerinden SD9 konsola.

Ventura Music Hall Prodüksiyon Müdürü Courtney Panton, Schubert Systems Group tarafından satılan ve kurulan DiGiCo konsollarının seçiminin kolay olduğunu söylüyor. Daha önce New York City’deki orijinal Brooklyn Bowl’da, yine bir DiGiCo SD12 sisteminde çalışmış olan Panton, şunları söyledi: “DiGiCo, buraya gelen hemen hemen her turne sanatçısının zaten kullandığı şeydir. Müzik için en iyi konsolları sunuyor. Kendi konsollarına sahip olan ve burada olduklarında konsollarını boşaltmak ve kurmak zorunda olmadıkları için memnun olan gruplarımız, ve DiGiCo’yu ilk kez tanıttığımız genç gruplarımız var.

DiGiCo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.