Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Game Creek Video, Sony’den HDC-F5500 Super 35mm 4K Sistem Kamerası Aldı
Game Creek Video, Sony’den HDC-F5500 Super 35mm 4K Sistem Kamerası Aldı
23.10.2022 22:29

Sony’nin uzun süredir müşterisi olan Game Creek Video, eğlence, spor ve kurumsal müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için şirketin Süper 35 mm 4K CMOS küresel deklanşörlü görüntü sensörüne ve yüksek kare hızı yeteneklerine sahip, sığ alan derinlikli HDC-F5500 sistem kameralarından 5 adet satın aldı. F5500’ler, kolay kullanım ve güvenilir görüntü kalitesi için birlikte doğru renk eşleştirme, kolay sistemleştirme, tamamlayıcı aksesuarlar, tanıdık bir düzen ve biçim sunan HDC-5500 gibi 2/3 inç seçenekleri de dahil olmak üzere Sony’nin HDC serisi kameralarındaki diğer modellerin yanı sıra, sinematik çekim elde etmek için kullanılıyor. Ayrıca çok kameralı prodüksiyonlar için idealler.

F5500 HDR (High Dynamic Range) kameranın ek özellikleri arasında geniş renk gamı desteği, yüksek hassasiyet, düşük gürültü, 4K modunda 120 fps’ye kadar çeşitli kare hızları ve bir 60p çıkış yer alıyor. F5500, ayrıca alan derinliğinin hassas kontrolü için yerel veya uzaktan kontrol edilen, motorlu, sekiz adımlı bir ND filtresi içerir. Kameradan doğrudan 4K/12G-SDI çıkışı olması, kablosuz çalışmayı ve kaydı kolaylaştırır. F5500’ün mevcut kamera kontrol üniteleri (CCU) ile uyumluluğu nedeniyle, Game Creek’in kamyonları arasında geçiş yapmak ve mevcut altyapılardan yararlanmak kolaydır.

Game Creek Video Başkanı ve Kurucusu Pat Sullivan, “F5500’leri almamız, Game Creek Video ile Sony arasındaki müthiş işbirliğinde ileriye doğru atılan bir başka adımdır” dedi. “1500 ile başlayan ve 2500, 4300, 4800, P50 ve 5500 ile devam ederek birbirini izleyen her HDC modeliyle Sony ve Game Creek, üst düzey yayın görüntüleri çekme sanatını geliştirdi. Game Creek’in müşterileri ve milyonlarca izleyici bundan faydalandı.

Game Creek Video Müşteri Çözümleri Direktörü Riley Helsen ekledi: “F5500’ün daha büyük sensörlü çoklu kamera üretiminin geleceği olduğuna inanıyoruz. Müşterilerimiz, entegre bir yayın kamerası sisteminde alıştıkları kurulum verimliliği ile sinematik prodüksiyon görünümünü uygun şekilde dengeleyebilecek bir çözüm istiyordu. F5500 işte bunu yapıyor.

Sony Electronics Medya Çözümleri Başkanı John Studdert şunları söyledi: “Canlı eğlence prodüksiyonları sinematik hikâye anlatımı yoluyla sanatsal ifadeyi genişletmeye çalışırken, Game Creek Video’ya müşterilerin yaratıcı vizyonunu yönlendiren sığ alan derinlikli bir stüdyo kamerası sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. 2/3 inç kameralarımızın uzun süredir müşterisi ve ilk kullanıcılarından biri olarak, başarılarını hızlandırmak için F5500’ü seçmelerinden onur duyuyoruz. Yeni bir çığır açmak, yeni çözümler geliştirmek ve birlikte daha fazla dönüm noktası yaratmak için Game Creek ile işbirliğine devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.

Sony ile Game Creek Video, bir dizi “ilk” ile öne çıkan, zengin bir geçmişi paylaşıyor. Game Creek Video, 2004 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk HDC-1500 kamerasını teslim aldı, ilk HDC-4300’ü 2015’te satın aldı ve 4K HDR operasyonlarını genişletmek için 2019’da önemli bir HDC-5500 alımı yaptı. HDC-F5500’ün bu en son standardizasyonu, eğlence amaçlı kullanıma yönelik en büyük kamera satışını temsil ediyor. Game Creek Video, güçlü müşterilerine 500’den fazla kamera dahil olmak üzere en son Sony teknolojisini sağlayarak, seçeneklerini ve yeteneklerini geliştirdi ve canlı prodüksiyonun durumunu ilerletti.