Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Rycote Kalem Tipi Mikrofonlar
Rycote Kalem Tipi Mikrofonlar
23.10.2022 22:30

Rycote, kusursuz miks ve eşleştirme için ortak bir ton kalitesiyle üstün performans sağlayan küçük boyutlu kapasitif mikrofonlarını sunuyor. 

Rycote, portföyüne HC mikrofonların düşük iç gürültülü kapsülü ve ön yükselteç (preamp) tasarımı üzerine inşa ettiği bir dizi kompakt kalem tipi kapasitif mikrofon ekledi. Bu mikrofonlar, Rycote’un tüm mikrofon serisinde benzer bir ton kalitesi sağlayan süperkardioid, kardioid ve tüm yönlü (omnidirectional) polar paternler sunar. Bu üç mikrofon, ayrı mikrofonlar veya eşleştirilmiş stereo çiftleri olarak alınabilirler (0,5 dB’e kadar).

CA-08, SC-08 ve OM-08, Rycote HC Shotgun mikrofonları ile aynı kapsül ve ön yükselteç tasarımı kullanılarak üretildi. Bu, mikrofonların her birine polar paternleri için benzer şekilde düşük bir iç gürültü verir, ancak daha da önemlisi, onları sorunsuz bir şekilde bir araya getiren ton ve ses yapısı sunumu sağlar.

HC mikrofonlar gibi, bu kalem tipi mikrofonların hepsinde arka elektret kondansatör kapsülleri ve işlenmiş pirinç ön yükselteç bulunur. Ayrıca altın kaplama Neutrik XLR konektörlere sahipler ve RF girişimine dayanıklı olacak şekilde tasarlandılar.

Rycote tüm mikrofonlarını kendi bünyesinde tasarlar ve İngiltere’deki fabrikasında üretir. Geçtiğimiz yıllarda Rycote, tüm ses ürünlerinin üretim ve test teknolojilerine yatırım yapmaya devam etti. Mikrofon üretim kapasitesini geliştirmek için tesislerine toz geçirmez steril laboratuvar odası (clean room) ve antistatik ortamlar ekledi.

Rycote ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.