Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Calrec Connect Ses Akış Yöneticisi
Calrec Connect Ses Akış Yöneticisi
23.11.2022 11:08

Calrec Connect, bir ağdaki her ses akışını (audio stream) ve aygıtı yöneten, ücretsiz bir akış yöneticisi. Tüm yayın iş akışını görür ve üreticiden bağımsız olarak IP cihazlarını kapsar. Bu cihazlar, Calrec IP çekirdeklerine, Calrec’in I/O ünitelerinden herhangi birine ve diğer 3. firma AoIP donanımına giden ve bunlardan gelen bağlantılar olabilir.

Connect’in kullanıcı arayüzü, tüm ağı basit bir matriste gösterir ve geniş kapsamlı yönetim araçları sağlar. Kullanıcılar akışa, aygıta veya gruba göre arama yapabilir ve akış bağlantıları hızla gruplanabilir, değiştirilebilir, kaydedilebilir ve geri çağrılabilir.

Connect ayrıca GPIO ve mikrofon giriş seviyeleri gibi ses işlevleri kazandırır ve tüm Calrec I/O kutularına yönelik yazılım güncellemelerini yönetir.

Kapsamlı ağ görünümü

Ağdaki tüm AoIP cihazlarınızı ve akışlarınızı tek bir kullanıcı arayüzünden görüntüleyin ve yönetin. Her bir cihaz için ayrı kullanıcı arayüzünde oturum açmaya gerek yok. Artık parçalanmış iş akışları, terminoloji ve farklı satıcıların kullanıcı arabirimlerinin düzenleri arasında bağlam değiştirme ve aynı kullanıcı arabirimine hizmet veren cihazlar arasında karışıklık yok.

Basit ve sezgisel

Connect’in tanıdık X/Y stili matrisi, kaynak verici akışları ile hedef alıcı akışları arasındaki AoIP bağlantılarının hızla oluşturulmasına ve bağlanmasına olanak tanır. Cihazlar, türe veya konuma göre gruplandırılabilir, cihaz veya akış adına göre aranabilir ve sık kullanılanlar filtreleri uygulanabilir.

Bağlantı ön ayarları

Ağ akışı bağlantılarını toplu halde ve anında hızla değiştirin. Connect, kullanıcıların ses girişi ayarlarını, akış yapılandırmalarını veya cihazları bir bütün olarak kilitlemelerine ve korumalarına olanak tanır. Daha karmaşık konfigürasyon ve parametre ayarlarına hızlı bir şekilde erişilebilir, ancak önemli günlük görevlere odaklanmak için ana görünümden gizlenir.

Eksiksiz ses işlevleri

Connect, Calrec GPIO’ya erişim sağlar ve ağ üzerinden cihazlar arasında yönlendirmeye izin verir. Connect ayrıca, kazanç phantom gücü ve SRC kontrolleri ile birlikte, Calrec I/O kutularının akışlarına giden ve bunlardan gelen ses giriş ve çıkışlarının yönlendirilmelerini sağlar.

Otomatik algılama

Calrec cihazları ve akışları otomatik tespit edilir. Tanımlanamayan cihazlar manuel olarak veya SDP yapıştırılarak yapılandırılabilir. Hepsi ağdaki herhangi bir alıcıya bağlanabilir ve kullanıcının akışı yalnızca bir kez oluşturmasına olanak tanır. Gelecekteki NMOS desteği ve diğer protokoller, Calrec ürünü olmayan çok çeşitli akışlardan otomatik kayda izin verecek.

Her Calrec IP çekirdeğinde ücretsiz

Cihazları keşfetmek için bir medya ağına bağlanmanız yeterli. Connect UI arayüzüne, medya ağına bağlı bir web tarayıcısı veya özel bir kontrol/UI ağı aracılığıyla erişilebilir. Connect, canlı bir medya ağına bağlanmadan önce cihaz yapılandırması için bir sanal makinede de kullanılabilir ve birden fazla Connect sunucusu bir ağda birlikte var olabilir.

 • Hem AES67 hem de ST2110-30 uyumlu 3. firma IP cihazlarının kolay tanınması ve bağlanması
 • 3. firmaların akışlarıyla bağlantıları hızla yönetmek için SDP’leri kopyalayıp yapıştırma
 • Otomatik cihaz taraması
 • Akış paket süresi, kodek, kanal sayısı ve örnekleme hızlarının yapılandırılması
 • Hem A hem de B yedekli 2022-7 akışları için taşıma adreslerini ve UDP portlarını esnek bir şekilde seçmek için yapılandırma
 • Bir akışın hangi ağ arabirim kartı (NIC) üzerinden geçeceğinin seçimi
 • Her akışın ayrıntılı paket boyutları ve bant genişliği
 • NIC yapılandırması ve bant genişliği göstergeleri ve uyarıları
 • Açık durum göstergesi ile ayrıntılı/esnek PTP yapılandırması
 • Paket süresi üzerinde kontrol
 • Paket süresi onayı
 • Cihaz başına değil, akış başına paket süresi ayarı
 • IP adresleri, Subnet Mask, ağ geçidi ve çeşitli kodek seçenekleri hakkında net bilgiler

Ürün Connect Ses Akış Yöneticisi
Marka Calrec
Firma Asimetrik
Telefon 0212 212 80 75
Web www.asimetrik.com.tr