Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Sony FR7 PTZ Kamera
Sony FR7 PTZ Kamera
23.11.2022 11:18

Sony, Cinema Line serisinin en yeni üyesi, tam kare (full-frame) resim sensörüne ve dahili pan/tilt/zoom (PTZ) işlevlerine sahip, E-mount yuvalı, değiştirilebilir lensli ILME-FR7 kamerasını sunuyor. Kameranın çok yönlü uzaktan kumandası ve sinematik özellikleri stüdyo, canlı prodüksiyon ve film yapım ortamlarında yaratıcı olanaklar sağlıyor.

Yüksek performanslı tam kare resim sensörü ve Sony’nin geniş kapsamlı E-mount lens serisi, konum ve alan sınırlamalarını aşmak için uzaktan pan/tilt/zoom kontrolü, zoom yeteneğinde yüksek esneklik ve geniş açılı çekim sağlar. Ayrıca, Sony dijital sinema kameralarının film yapım endüstrisinin sınırlarını zorlamasını sağlayan sinematik görünüm ve çalışma olanaklarının yanı sıra, çok yönlü bağlantı ve verimli çoklu kamera iş akışı desteği sunar.

PTZ biçim ve boyutlarında ödünsüz görüntü kalitesi

FR7, ilk kez bir pan tilt zoom (PTZ) kamerasında yaklaşık 10,3 efektif megapiksel ve geniş 15+ adımlı enleme sahip, arkadan aydınlatmalı 35 mm tam çerçeve CMOS Exmor R görüntü sensörü içeriyor. Geniş dinamik aralık, düşük gürültü ve sinematik tam kare bokeh (odaklanan alanın dışının bulanıklaştırılması) efektine ek olarak bu muhteşem sensör, düşük ışıkta çekim yaparken ISO’nun 409600’e kadar yükseltilmesine olanak tanıyan yüksek hassasiyet sunuyor.

FR7, Sony’nin E mount yuvasına sahip ve çarpıcı çözünürlük ve bokeh efekti sunan G Master serisi de dahil olmak üzere çok çeşitli E mount lensler monte edilebilir. 12 mm ile 1200 mm arasında değişen odak uzunluğu seçenekleri, kullanıcılara kapsamlı yaratıcı kontrol sağlar.

Sinematik bir görünüm ve his sağlamak için kameraya bir dizi Cinema Line özelliği eklendi:

  • Hassasiyet ayarı, düşük ışıkta çekim yaparken ISO’nun 409600’e kadar çıkarılmasını sağlar.
  • 15+ adımlı enlem, pürüzsüz parlak alanlar ve düşük gürültü seviyeleri sağlar.

Sağlıklı görünen ten rengi için gerekli olan doğal orta tonlar için S-Cinetone, yumuşak renkler ve muhteşem parlaklıklar dahil olmak üzere bir dizi ön ayarlı (preset) sahne dosyası var. Çekim sırasında hedeflenen görünüm oluşturulabildiği için, post prodüksiyonda zaman kazanılabilir. Cine EI modunda, aydınlatma koşullarına uyum sağlamak ve tutarlı bir görünüm sağlarken gürültüyü en aza indirmek için temel hassasiyet ISO 800 veya ISO 12800 olarak ayarlanabilir. Bu mod, Sony’nin orijinal S-Log3 gama, geniş S-Gamut3 ve S-Gamut3.Cine renk alanlarının kullanımına izin verdiği için post prodüksiyonda ideal.

 4K 120p ağır çekime kadar çekim yapmak mümkündür ve yine sinematik bir görünüm hissini yaratır.

Farklı açılardan öykü anlatımı için kolay kullanım

Yeni bir özel bir web uygulamasıyla, pan, tilt, zoom, odak, kayıt, oynatım ve tüm kamera ayarları bir tablet veya bilgisayarın web tarayıcısından sezgisel olarak kontrol edilebilir. Birden fazla kişi aynı anda FR7 görüntülerini uzaktan izleyebilir. Çoklu kamera izleme özelliği sayesinde birden fazla kameranın tek bir cihazda uzaktan görüntülenmesi sağlanır. Bütünleşik, uzaktan kontrol edilebilen pan/tilt mekanizması ile FR7, bir tripod üzerine, özel CIB-PCM1 ile tavana veya sınırlı erişime sahip diğer konumlara monte edilerek, konular dikkat çekmeden takip edilip benzersiz bakış açılarından kaydedilebilir. Aynı zamanda, çok kameralı prodüksiyon için Sony RM-IP500 uzaktan kumandası ile uyumlu olduğu için, yaratıcı potansiyeli artırırken prodüksiyon stüdyolarında ve diğer çekim koşullarında özel personel ihtiyacını azaltır. Tek bir RM-IP500 ünitesi, 100 adede kadar PTZ kamerasını uzaktan kontrol edebilir ve joystick kontrollü hassas pan, tilt, zoom işlemleri sağlar. Birlikte verilen kızılötesi uzaktan kumanda da FR7’nin temel çalışma işlevlerini destekler.

  • Pürüzsüz kamera çalışması için değişken PTZ hareketleri: -170° +170° pan, -30° +195° tilt açıları
  • 100 adede kadar ön ayarlı kamera konumu
  •  Gerçek Zamanlı Eye AF ve gerçek zamanlı takip (Real-time Tracking)
  •  Sony’nin dahili, elektronik olarak kontrol edilen Variable ND filtresi

Çeşitli prodüksiyon iş akışları için çok yönlü arabirimler

FR7, geniş kapsamlı görüntü giriş ve çıkışları, IP görüntü akışı, güç kaynağı ve diğer cihazlarla senkronizasyon sayesinde basit “tak çalıştır” tarzından daha karmaşık üst düzey prodüksiyonlara kadar birçok iş akışı senaryosunu entegre etmek ve uyarlamak için tasarlandı.

  •  Dahili XAVC kaydı /harici RAW çıkışı
  •  Profesyonel video/audio arabirimleri: HDMI Type A ve 12G-SDI konektörler, AUDIO IN (XLR tipi 5 bacaklı) konektör
  •  Çok kameralı prodüksiyon senkronizasyonu

Ürün ILME-FR7 Tam Kare Sensörlü PTZ Kamera
Marka Sony
Firma Sony Türkiye
Sony iş ortakları ile temasa geçiniz.