Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Nederlands Blazers Ensemble Amsterdam Konseri Martin MAC Ultra Performance ile Aydınlandı
Nederlands Blazers Ensemble Amsterdam Konseri Martin MAC Ultra Performance ile Aydınlandı
24.11.2022 11:21

Seyircilerin karşısında sahnelenen ve NPO 2 tarafından yayınlanan Nederlands Blazers Ensemble Nieuwjaarsconsert, Hollanda kültürel takviminde, sayısız izleyici için yeni yılı müjdeleyen çok önemli bir etkinlik. 2022 yılında ellincisi gerçekleştirilen konser, adeta efsanevi şarkıcılar Nina Simone ve Maria Callas’a bir saygı duruşu oldu.

Deneyimli aydınlatma tasarımcısı Henk-Jan van Beek ve Light-H-Art ekibi, böyle bir dönüm noktasına uygun, sarıp sarmalayan ve sürükleyici görseller yaratmak için aydınlatma donatımı olarak Martin MAC Ultra Performance ışığı seçti.

En iddialı yapımlara bile uyacak şekilde tasarlanan MAC Ultra Performance, Martin’in 50.000+ saatlik çalışma ömrü boyunca projeksiyonda 46.500 lümene kadar ışık yayan 1150W güç, 6000K çözünürlük sunan patentli LED ışık motoruna sahip. Ek olarak,ışık kaynağının geniş kapsamlı efektler, filtreler ve renk karışımları koleksiyonu, keskin hatlı beyaz ışık demetlerinden ve doygun renkli yaygın ışıklardan (wash) yanıp sönen flaşlara ve büyüleyici prizmalara kadar her şeye izin verir. Canlı gösterilerin yanı sıra yayınlar için de uygun olan MAC Ultra Performance, Nieuwjaarsconcert’e uygun büyük ve çarpıcı görseller yaratmak için idealdi.

MAC Ultra Performance’ın özenli mühendisliği ve güçlü teknik özelliklerinin yanı sıra Light-H-Art ekibinin sıkı çalışması ve uzmanlığı sayesinde, ışık kaynağının Hollanda’daki ilk kullanımı büyük bir başarıydı ve gelecekteki yayınlarda ve sahne etkinliklerinde de rol oynayacak. Light-H-Art, bu kaynağı aydınlatma repertuarının temel taşı yapmayı planlıyor ve endüstri COVID-19 pandemisinden kurtulurken çarpıcı görsel deneyimler sunmaktan heyecan duyuyor.

Van Beek paylaştı: “MAC Ultra Performance’ı zaten görmüş ve incelemiştim, bu yüzden sahip olmak istediğim bir şey olduğunu biliyordum. O zamandan beri benim vazgeçemediğim aracım oldu; kurulumu kolay, iris efektine zoom hızlı ve zarif. Çok parlak olduğu için, duvarları renklendirmede ve bir sahne performansında hayati önem taşıyan incelikli arka plan aydınlatmalarını oluşturmada harika.

Van Beek sözlerine ekledi: “İhtiyacımız olan efektleri elde etmek için ne kadar az sayıda ışık kaynağı kullanmamız gerektiğinden çok etkilendik. Gece gökyüzü gobo kullandım ve kesinlikle hayrete düştüm. Kelimenin tam anlamıyla duvarlar boyanmış gibi görünüyordu. Prodüksiyonda çalışan herkes parlaklıktan, hızlı ve hassas zoom’dan etkilendi; ve bu da tam ihtiyacımız olan şeydi.

Martin ürünleriyle ilgili ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24 numaralı telefondan Ertekin Elektronik’i arayabilirsiniz.