Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Soliton NewTek NDI Bütünleşmesi
Soliton NewTek NDI Bütünleşmesi
23.01.2018 11:53

3G ve 4G cep telefonu hücresel şebekelerini kullanarak canlı görüntü akışına açık hava yayınları için H.265 bağlantılı çözümler üreten Soliton, NewTek NDI (Network Device Interface) kullanarak yazılım tabanlı IP iş akışları için yeni bir bütünleşme ve destek sunuyor.

Endüstrinin en geniş IP ekosistemine katılan ve IP tabanlı müşteri iş akışı yapabilen şirketlerin sayısını arttıran Soliton, standart bir Ethernet yerel alan ağına bağlı diğer NDI özellikli uygulamalar tarafından bir kaynak olarak tanınması için açık hava mobil canlı akış yayınlarının bir parçası olarak NDI’yı bütünleştiriyor.

NewTek’in telif ücreti gerektirmeyen NDI teknolojisi, görüntü ve ses kaynaklarının bir IP ağı üzerinde çift yönlü paylaşılmasına olanak sağlıyor. Bu olanak, her bir kaynağı bir hedefe yöneltirken pahalı doğrudan bağlantı kablolarına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, bu kaynakları ağda hemen kullanıma hazır hale getiriyor.

Soliton Smart-telecaster serisi yayın ürünlerinin bir parçası olan Zao-S H.265 HEVC kodlayıcı, uydu tırları ve pahalı RF bağlantıları olmadan canlı görüntü akış yayını sağlıyor. Soliton bu olanağı, NewTek NDI içeren bütünleşik IP tabanlı iş akışlarına imkan veren yeni yazılım özelikleriyle daha da zenginleştiriyor.

Görüntü yapımcılığında yazılım destekli IP iş akışları hızla yaygınlaşıyor. Smart-telecaster gibi NDI özellikli mobil canlı akış aygıtları, canlı yapım için kullanılabilen kaynakları kat kat arttırarak, müşteriler için daha önce olmayan verimlilikler ve fırsatlar yaratıyor. Bugün milyonlarca kullanıcının eriştiği NDI, piyasada en yaygın kabul görüp benimsenen IP teknolojisi.

Bugün birçok yayıncı eski taban bant teknolojilerden IP ve bulut çözümlerine geçiyor. Ürünlerin karşılıklı çalışma uyumlu olması ve ticari olarak yaygın satılmaları, büyük avantajlar getiriyor.

Açık hava yayınlarında kullanılan mobil kameralar genelde ağ bağlantılı değil ve hala HDMI ve HD-SDI gibi klasik taban bant teknolojilerine bağımlılar. NewTek NDI teknolojisini benimseyip kullanan yayıncılar, mobil kamera altyapılarını değiştirmeden IP iş akışlarının avantajlarından yararlanabiliyorlar.

NDI SDK kuruluşlarında, ticari ürünlerinde ve sundukları uygulamalarda IP iş akışları kurmak isteyen tüm şirketler için telif ücretsiz olarak yararlanılabiliyor.

Soliton ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.