Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Akratek Elektronik Yüzünü İhracata Çevirdi
Akratek Elektronik Yüzünü İhracata Çevirdi
12.02.2018 16:15

Akratek Elektronik, kuruluşundan (2011 yılı) beri yerel piyasada göstermiş olduğu başarılı projelerden sonra yerli üretim stüdyo, konferans ve toplantı prompterlar’ları ile hem yurtiçi talebi karşılamak hem de yurtdışı pazarında yer almak amacıyla aktivitelerine hızla devam ediyor. 2017 yılının başından beri sağlam adımlarla ilerledikleri bu yolda ihracat operasyonlarını kuvvetlendirerek tanıtımlarını yapmaya ve yurtdışı portföylerini oluşturmaya başladılar. 

Bununla ilgili ilk önemli adımlarını geçtiğimiz Eylül ayında IBC’de stand açarak attılar. Dünya genelinde sektör bazında önemli fuarlar arasında yer alan bu organizasyona ilk defa katılarak ürünlerinin dünya genelinde tanınırlığını artırmak adına çok önemli bir fırsat yarattılar.  Arkasından Japonya’da gerçekleştirilen INTER-BEE fuarına yerel ortaklarıyla birlikte katıldılar ve ürünlerini ada insanlarının beğenisine sunmaları da ayrıcalıklı bir deneyim oldu. 

Bir senenin sonunda attıkları adımlar neticesinde firma ve marka bilinirliğini daha da genişletmek için Dubai’de gerçekleştirilen ve yine sektörün önemli fuarları arasında yer alan CABSAT’a yerel distribütörleri OASIS Enterprises’ın öncülüğünde katıldılar. 

İhracat operasyonları ile ilgili işlemler yoğun bir şekilde devam ederken şimdi de yerel ortakları Temas Teknoloji ile birlikte ISE 2018’de ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirdiler. 

Bu ayın sonunda Londra’da yapılacak BVE 2018 fuarında ise yine stand açarak katılım sağlayacaklar. 

Yerel piyasada yerel üretim prompter’ları ile yakaladıkları başarıyı yurtdışı pazarlarında da yakalamak amacıyla bir yıl içerisinde attıkları adımlar gelişmeye ve artmaya devam edecektir. 

Prompter’lar hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0216 291 22 30 numaralı telefondan Akratek Elektronik’i arayabilirsiniz.