Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > SAT7 Türk Tekniğini Güçlendirdi
SAT7 Türk Tekniğini Güçlendirdi
12.02.2018 16:33

Türkiye’de yayıncılık faaliyetleri gerçekleştiren, global yayın ağına sahip ve Türkiye’deki stüdyosundan yayınlarını yurtdışındaki ana kumandasına ulaştıran SAT7 Türk, stüdyo ve ana kumandası arasındaki yayın transmisyonu için Piko TV markasını tercih etti.

Yurtdışına gönderilmek üzere kodlanan yayının fiber hat üzerinden çıkış yapılması sebebi ile hat üzerinde oluşan dalgalanmaları ve oluşan paket kayıplarını kullandığı özel protokoller ile en aza indirgeyen Piko TV kodlayıcı, yine Piko TV kod çözücü ile arasında kurduğu özel iletişim sebebiyle karşılıklı projelendirildi. Böylelikle yurtdışında, SAT7 Türk ana kumandasında bulunan Piko TV kod çözücü sayesinde, Türkiye’den gelen yayın hat dalgalanması ve paket kaybı olsa dahi kayıpsız çözülebiliyor.

Kodlayıcı tarafında Piko TV tercih eden SAT7 Türk kanalı, video altyapısında yönlendirme işlemleri için de Ross Video markasını tercih etti.

Sistem altyapısı 34x34 video yönlendiricisi üzerine tekrar inşa edildi ve Ross Video ile tüm giriş çıkışlar çok kolay yönetilebilir duruma geldi.

SAT7Türk, stüdyosunda ürettiği prodüksiyonların kodlanmadan önce daha güçlü ve dinamik aralığı geniş bir sese sahip olması için Axel markasının Three TV SDI modelini de teknik envanterine dahil etti. Video üzerinde gömülü reji sesi, dinamik aralığı genişletilip, işlenip, daha güçlü olarak yayın merkezlerine ulaştırılıyor.

Bu proje ve projede kullanılan ürünler hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0216 291 22 30 numaralı telefondan Akratek Elektronik’i arayabilirsiniz.