Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > EMS Easy Transcoder Sunucu Tabanlı Transcode Hizmeti
EMS Easy Transcoder Sunucu Tabanlı Transcode Hizmeti
23.02.2019 13:02

Easy Transcoder, sunucu (server) tabanlı transcode hizmetidir. Önceden tanımlanmış kaynak klasörlerini takip ederek transcode edilecek medya dosyalarını kuyruk olarak görev yapan iş listesine ekler. İş listesindeki transcode edilecek medya dosyalarının transcode işlemi hem kullanıcı tarafından hem de otomatik olarak yapılabilir. Sistemde iş yükünü yani transcode işlemini yapacak transcode sunucuları arasında iş yükü dağılımını otomatik olarak yapar ve bir transcode sunucu üzerinde istenildiği takdirde eş zamanlı birden fazla iş yükü yapabilir. Mimari yapısı tek bir sunucu veya birden fazla sunucu üzerinde kurulumu destekler. 

İş Yükü

Easy Transcoder ile her bir sunucu üzerinde sunucunun donanımından en yüksek performansı alabilmek için eş zamanlı transcode işlemleri gerçekleştirilir. Transcode işlemini yapan modüller 64 bite optimize edilmiştir ve birbirlerinden bağımsız olarak çalışmaktadır. Transcode işlemini yapan sunucular arasında da iş yükü paylaşımı otomatik olarak yapılır, bu şekilde sistemdeki tanımlı olan her bir transcode sunucusundan da en yüksek verim alınır.  

Easy Transcoder

Sistem Büyütülebilirliği

Easy Transcoder, tek bir sunucu üzerinde kurulabilir. Sistem genişletilmek istenildiği taktirde sonradan başka bir sunucu veya sunucular sisteme eklenebilir. Bu şekilde sistemde birden fazla transcode sunucusu bulundurularak kurumsal seviyede transcode işleri de sağlanılabilir. 

İnteraktiflik

Easy Transcoder; kullanıcı işlemleri, aktif transcode işlemlerinin takibi, tamamlanmış iş yükleri hakkında geri bildirim sağlar. İşlem çeşitleri arasında farklı filtreler ile aramalar özelleştirilebilir. Aktif olan iş yükleri için canlı geri bildirimler mevcuttur. 

İzleme Klasörü

Otomasyon

Transcode işlemi için bir kaynak klasör tanımlandığı zaman bu klasör içerisinde bulunan materyaller iş listesine dahil edilir. Her bir kaynak klasör (soruce folder) aynı zamanda özel bir izleme klasörüdür (watch folder). Kaynak klasörü tanımlandıktan sonra Easy Transcoder bu klasörü devamlı izler, bu klasör içerisine yeni bir materyal eklenmesi durumunda bu yeni materyal iş listesine otomatik olarak eklenilir. İş listesindeki materyaller otomatik olarak kuyruğa (queue) alınarak transcode edilir, kullanıcı isterse aktif olan transcode işlemini durdurabilir veya iptal edebilir, iş listesindeki başka bir materyali transcode işlemi için kuyruğa alabilir. Bu şekilde otomasyon haricinde kullanıcı isterse kendisi de işlemleri gerçekleştirebilir.

İzleme Klasörü

FTP File Transfer 

Transcode işlemi tamamlanmış dosyalar, istenildiği takdirde FTP dosya aktarımı ile transfer edilebilir. Transcode işlemi tamamlanmış dosyalar FTP dosya aktarım iş listesine eklenir ve FTP dosya aktarım işlemi de otomatik ve/veya el ile de gerçekleştirilebilir. FTP dosya aktarım iş listesindeki sıralamalar dosya aktarım önceliği için değiştirilebilir, aktif olan bir FTP dosya aktarımı iptal edilip, liste içerisindeki bir dosya seçilip FTP aktarım işlemi başlatılabilir. FTP dosya aktramı için daha önce tanımlanmış her bir kaynak klasör için farklı FTP sunucuları, veya aynı FTP sunucu üzerinde farklı dizinler tanımlanabilir. FTP dosya aktarımı başarısız olan dosyalar, FTP dosya aktarım iş listesinde başarısız olarak görünür ve istenildiği takdirde FTP dosya aktarımı el ile başlatılabilir. 

FTP 

Desteklenen kodek ve Dosya Formatları

 • DV and DVCPO 
 • IMX 
 • DVCPRO HD 
 • XDCAM 
 • XDCAM HD 
 • XDCAM HD 422 
 • MPEG-2 Long-GOP 
 • MPEG-2 (up to 1080i 4:2:2) 
 • AVC-Intra 
 • H.264 
 • MXF OP1a

Ürün Easy Transcoder Sunucu Tabanlı Transcode Hizmeti
Marka EMS
Firma Devtek
Telefon 0 212 582 23 07
Web www.devtek.com.tr