Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Yüz Hareket Yakalamada AJA Ki Pro Rack
Yüz Hareket Yakalamada AJA Ki Pro Rack
26.08.2017 11:57

Faceware Technologies dünya çapında üst düzey film, video oyun, televizyon ve eğlence şirketlerine gelişmiş yüz hareket yakalama için eksiksiz donanım ve yazılım çözümleri geliştiriyor. Image Metrics ile aynı gruba bağlı Faceware, yüz hareket yakalama yazılımı geliştirmek için 12 yıl harcadı. Eğlence sektöründeki müşterilerine set hizmetleri de sağlıyor, satıyor ve kiralıyor. Yedi yıldır AJA Ki Pro ailesinden kaydedicilerle çalışan Faceware iş akışı için güvenilir görüntü yakalama şart.

Faceware’in merkezini oluşturan analiz ve yeniden hedefleme yazılımı, hem hareket hem de doku verilerinin ayrıntılı matematiksel çıkışını oluşturuyor. Verilerin yakalandığı kafa montajlı kamera donatımı, performansçının yüzünün görüntü çekimini kaydediyor. Faceware’in özel üretim minyatür HD-SDI kameraları, bir başlığın iki yanındaki boom kollarında duruyor. Sinyaller kemere takılan bir Teradek vericiyle iletiliyor ve bir Ki Pro Rack’a kaydediliyor.

Faceware Technologies Donanım ve Kayıt Yönetmeni Christopher Jones şunları söyledi: “Güvenilirlik ve mükemmel desteğin yanı sıra Ki Pro kaydedicileri seçmemin bir nedeni de web arayüzü ve yayınlanan Python API. Web arayüzü yoluyla kayıt ve oynatımı başlatıp durdurabilmem, kliplere zaman kodu eşleştirmem, ve dosyalarımızın tümünü doğru isimlendirebilmem önemli. Web arayüzü sayesinde Ki Pro Rack’ları her ağ üzerine koyabiliyor ve hareket yakalama sahnesi veya ADR kabinleri gibi istediğimiz yerden denetleyebiliyor olmamız, gittiğimiz her yere adapte olmamızı sağlıyor.

Faceware sistemler satıyor ve kiralıyor. MPC, Framestore, Electronic Arts ve Warner Brothers gibi şirketler için bir hizmet işi de yürütüyor. Faceware eksiksiz sistemler satınca küçük bir HD monitör, Ki Pro veya Ki Pro rack, bir Teradek, kablo ve aksesuarlar, pil kiti, bir kamera ve hareket yakalamaya özel fiberglas kask takımı paketi, Pelikan çanta içinde teslim ediliyor. Üst düzey birçok hareket yakalama stüdyosu, oyun geliştiriciler ve görsel efekt firmaları bu sistemleri kullanıyor.

Jones ekledi: “Ki Pro teknolojisi Faceware sistemimiz için master VTR. Yaptığı kayıtlara güveniyoruz. Donanım iyi tasarlanmış, ve sürücüler yıllar boyunca sayısız saatlerce tekrar kullanımla çok güvenilir olduklarını kanıtladılar. Yedi yıl boyunca sadece bir kez kusurlu güç kaynağı yüzünden sürücü arızası yaşadık ve AJA soru bile sormadan ertesi sabah yenisini bize teslim etti. Bu nedenle AJA’dan vazgeçmiyoruz.

AJA ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.