Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Video Cloud Platform for Education ile Gerçek Zamanlı, Canlı ve VoD Öğrenme Deneyimleri
Video Cloud Platform for Education ile Gerçek Zamanlı, Canlı ve VoD Öğrenme Deneyimleri
07.02.2021 22:17

Görüntü öğrencilerin ilgisini, etkileşimli öğrenme deneyimlerini ve daha iyi öğrenme çıktılarını destekliyor. Kaltura Video Cloud Platform for Education, online programlar ve sanal eğitim için gerçek zamanlı, canlı ve isteğe bağlı görüntülü (VoD) deneyimlere güç katmak için tasarlanan tek bir platform. Video Cloud Platform for Education, tamamı yerleşkelerde ve ötesinde ilgi çekici, kişiselleştirilmiş, erişilebilir deneyimler yaratmak için tasarlanan, sanal dersliklere, ders kaydına, web seminerlerine ve canlı etkinliklere yönelik bir dizi ürün içeriyor. 

Sanal derslik

Birlikte çalışmaya imkân veren beyaz yazı tahtası, ekran paylaşımı, içerik yönetim oynatma listesi, mola odaları, etkileşimli canlı sınav ve HD görüntü paylaşımı gibi araçlar, gelişmiş denetimler sunan derslikler var.

Eğitime özel tasarım

Kaltura Video Cloud for Education bir derslikte, evde, gruplarda veya seyahat halinde, çevrim içi programlar, uzaktan öğrenme ve canlı etkinliklerle öğrencilere erişerek sanal eğitim ve iletişimi destekleyen bir platform.

İleriye dönük görüntülü deneyimler

Etkileşimli oynatma deneyimi, etkileşimli görüntü yolları, görüntülü sınavlar, bölümler, buluşma noktaları gibi daha fazla ilgi ve eğitim için kişiyi saran görüntü deneyimleri yaratmaya, eklemeye ve paylaşmaya imkân veren araçlar. 

Gelişmiş öğrenme analizleri

Kullanıcı düzeyinde yoğunluk tabloları, bilgiler, karşılaştırmalı analizler ve öğrenci davranışları hakkında bir pencere saplayan xAPI ve Caliper Analytics desteğiyle ayrıntılı incelemeler. 

Erişilebilir tasarım

Kaltura daha geniş kapsam için konuşmayı yazıya çevirme, ses tanımlama, otomatik bölümlere ayırma gibi araçlar ve iş akışlarıyla 508, CVAA ve WCAG 2.0 AA erişilebilirlik standartlarına tamamen uygun. 

Eğitim sistemleriyle ve ortamlarıyla bütünleşme

Kaltura, Moodle, Canvas, D2L, Blackboard, Sakai gibi başlıca tüm eğitim yönetim sistemleriyle ve görüntülü öğrenme ortamlarıyla bütünleşebildiği için, kullanıcıların çalıştıkları araçlara kolayca görüntü eklenebiliyor. 

Açık, esnek, kişiselleştirilebilir

Kaltura açık API’lere dayanan mimarisiyle kişisel isteğe göre düzenleme ve esneklikte en üst seviyeyi sunuyor. Kaltura Open Capture ve Learning Analytics (LTI 1.3, LTI Advantage, xAPI, Caliper) dahil açık standartların desteklenmesi ve piyasa çapında benimsenmesinde önemli bir rol oynuyor. 

Kaltura ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.