Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Playing For Change, Canlı İnternet Yayınlarını Atem Mini Pro İle Gerçekleştiriyor
Playing For Change, Canlı İnternet Yayınlarını Atem Mini Pro İle Gerçekleştiriyor
07.02.2021 22:20

Blackmagic Design, müzik yoluyla insanlar arasında bağ kurmak amacıyla kurulan uluslararası Playing for Change vakfının canlı internet yayınlarının, ATEM Mini Pro ve Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K ile sağlandığını duyurdu.

Bu organizasyon, mahalli çevrelerinde performans sergileyen, tüm müzik türlerinden farklı müzisyenleri bir araya getiriyor. Konserler, iki milyonu aşkın abonesi olan Playing for Change YouTube kanalı üzerinden yayınlanıyor.

Canlı yapımcı ve LivestreamBCN’in kurucu ortağı Carlos Larrondo, son yedi yıldır vakıfta yer alıyor. Carlos’un doğrudan Barselona’dan kanal için yaptığı canlı yayınlarda, soul ve reggae sanatçısı Hugo Soares ile Clarence Bekker Band grubunun performansları yer aldı.

Her bir etkinlik için teknik ihtiyaçlar farklı olsa da Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K gibi çeşitli kameralardan gelen sinyalleri işleyen bir ATEM Mini Pro, tüm LivestreamBCN prodüksiyonlarının merkezinde yer alıyor.

Carlos şöyle açıklıyor: “LivestreamBCN’de üretim değerlerinin en yüksek kalitede olması çok önemlidir; teknik çözümlerimizin, performansın heyecanını ve coşkusunu aktarması şarttır.Esnek, dayanıklı ve portatif olması nedeniyle ATEM Mini Pro’da karar kıldım. Bu da ister stüdyoda ister bir konser salonunda, hatta dış mekanlarda bile sanatçının yakalamak istediği ambiyansı gerçekleştirmemi sağlıyor.

Prodüksiyonların tamamı 1080p24’te çekiliyor, ancak ekip çok fazla hareket içeren performanslar üzerinde çalıştığında 30, 50 ve 60 fps’lik ek kare hızlarının işlerine çok yaradığını Carlos açıklıyor. Daha küçük organizasyonlarda çalışırken veya özellikle ekip sayısı sınırlı olduğunda, Carlos, ATEM Mini Pro üzerinden Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K’yı da kontrol ediyor.

Carlos, “ATEM Software Control, kullanıcı deneyimini sorunsuz bir şekilde tamamlıyor ve AV sinyal hedef seçeneklerinin çalıştırılması ve belgelik dosyasında düzenlenmesi çok kolay olduğundan, prodüksiyonumu daha da verimli hale getiriyor,” diye açıkladıktan sonra şunları ekliyor: “Size küçük bir nokta gibi gelebilir, ama kullanımının keyifli olması da çok fark yaratıyor.

Carlos, karantina sürecinde Playing for Change canlı yayınlarını oluşturmanın, Livestream BCN’nin iş akışını ve gelecek için yaklaşımını geliştirmesine imkan verdiğine inanıyor ve sözlerini şöyle tamamlıyor:

Müzik yoluyla insanlarla bağ kurma becerisi inanılmaz derecede güçlü ve müzik endüstrisi, bu yılın getirdiği zorluklara uyum sağlamak zorunda kaldı. Blackmagic Design gibi üreticiler, dünyanın neresinde olurlarsa olsun insanları gerçekten bir araya getirebilecek içerik ve performanslar yaratabilmek için canlı internet yayınındaki yenilikleri desteklemede önemli katkıda bulundular.” 

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’i arayabilirsiniz.