Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Athensa Click2Social ile Sosyal Medya İçeriklerinizi Verimli Kullanın
Athensa Click2Social ile Sosyal Medya İçeriklerinizi Verimli Kullanın
16.10.2017 11:07

Bu yıl 50. yılını kutlayan IBC 2017 fuarında; Athensa, karasal yayın ile dijital dünyayı birleştiren yeni SaaS platformu Click2Social’i tanıttı.

2014 yılında Luckeye ve SLM Digital’in girişimleriyle geliştirilmeye başlanan Click2Social, bugüne kadar Türk Havayolları, Turkcell, Vodafone, Vestel, Fiat, Garanti Bankası gibi Türkiye’nin en büyük markalarına, kampanyalarında sosyal medya içeriklerini en iyi şekilde derleyip kullanabilme imkânı sunmuş olan bir sosyal medya ve data içerik derleme platformu.

2016 yılında Athensa ile işbirliğine giden Click2Social, yaklaşık  bir yıl süren çalışmanın ardından TitleBox CG teknolojisi ile tam uyumlu çalışır hale gelmiş, böylece dünyada bir ilk olarak, karasal yayın yapan kanallara, Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube üzerinden derlenen içeriklerin, görsel ve video formatları ile birlikte, yayının istenilen anında gösterebilme imkânı  sunmuştur.

Click2Social aynı zamanda, televizyon kanallarına, markalarında kullanabildikleri ve interaktif reklam kampanyaları yaratabildikleri bir platform sunmaktadır. Markalar, devam eden kampanyalarında kullandıkları hashtag’lerin yer aldığı kullanıcı içeriklerinden derledikleri reklam spotları yaratabilir, ürün yerleştirme yapılan programlarda da seçilen içerikleri anlık olarak yayına alabilir hale gelmişlerdir.

Athensa ve Click2Social ortaklığından çıkan bir başka ürün ise “Dinamik İçerik Optimizasyonlu” reklamlardır. Dijital dünyanın yakından tanıdığı bu reklam modelinin karasal yayına uyarlanmış halinde, alt bant ya da spot reklam alanlarının içerikleri anlık olarak web sitelerinden çekilen data ile beslenmektedir. Bir anlamda bu yeni model ile markalar, post prodüksiyon için harcanan zaman ve maliyetlerden kurtularak, anlık olarak dijital dünyada var olan kampanyalarını, Nielsen rating verilerine göre yaptıkları segment hedeflemesi ile doğru kitlelere gösterebilme imkânına sahip olacaklardır.

Click2Social kurucu ortağı Haluk Yalınkaya konuyla ilgili görüşlerini aktardı: “Hem sosyal medya entegreli TV reklamları hem de dinamik içerik optimizasyonlu reklamlar, son yıllarda Connected TV, OTT gibi teknolojilerin yaygınlaşmasıyla reklam pastasından aldığı payın giderek azaldığı görülen karasal yayın pazarına taze bir soluk getiriyor. Amacımız, belirli bir kanal sayısına ulaştığımızda, markalara karasal yayın reklam alanlarını programatik olarak almalarını sağlayacak yeni platformumuzu da sunmak olacaktır.

Athensa Türkiye Genel Müdürü Ömer Sever de konuyla ilgili açıklamada bulundu: “Günümüzde broadcast platformları, dijital dünyada trend olan iş modelleri ve teknolojilere adapte olmak zorunda, Click2Social gibi inovatif şirketlerle olan işbirliğimiz sayesinde, müşterilerimizi, dijital dünyada uzun süredir kullanılan ve oldukça kârlı olduğu kanıtlanan iş modelleriyle tanıştırıyoruz. Sürekli olarak gelişerek değişimi ilke edinmiş bir şirket olarak broadcast platformlarına  kârlılık ve müşteri memnuniyetini arttıran trend teknolojileri sunmaya devam edeceğiz.

Ekim ayı içinde Türkiye’de ilk kampanyasını gerçekleştirecek olan platform, yıl sonuna kadar Hindistan, Afrika ve Latin Amerika pazarlarına girmeyi hedeflemektedir. IBC süresince 50’den fazla televizyon kanalının canlı olarak sunumlarını izlediği platformun hedefi 3 yıl içinde 100 kanal ile çalışır hale gelmektir.

Athensa ürünleri hakk›nda ayr›nt›l› bilgi için 0850 532 75 69 numaral› telefondan Athensa Techlab Türkiye’yi arayabilirsiniz.