Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Grass Valley EDIUS X Version 10.20 Kurgu Yazılımı
Grass Valley EDIUS X Version 10.20 Kurgu Yazılımı
18.06.2021 13:59

Grass Valley, EDIUS X kurgu çözümünün 10.20 sürümüyle birlikte bir dizi kullanışlı işlev sunuyor. EDIUS X kullanıcıları her zaman olduğu gibi yazılımlarını 10.20 sürümüne ücretsiz yükseltebiliyorlar. EDIUS X Version 10.20 sürümündeki yeni özellikler şunlar:

Arka planda dosya çevrimi

EDIUS X bir proje üzerinde kurgu yapmaya ve çalışmaya devam ederken, arka plan işlemleri olarak çeşitli formatlara dosya çevrimlerini rahatça gerçekleştirmeye izin veriyor.

ProRes RAW renk alanı seçme işlevi

EDIUS X ProRes RAW malzeme alırken doğru renk alanını otomatik olarak tespit ediyor.

Job Monitor sekmesi

EDIUS X artık arka plandaki işleri gözden geçirmeye yönelik ek bir “Job” sekmesi dahil genişletilmiş bir GV Job Monitor sunuyor.

NVIDIA GPU ile H.264 dosya alımı

EDIUS X H.264/AVC kodlarken Intel QuickSync’in yanı sıra uyumlu NVIDIA GPU’ların avantajlarından da yararlanıyor.

Daha hızlı işlem

EDIUS X karmaşık projelerde H.265 kodlama, dalga şekli üretimi ve işlemleri, iç içe geçmiş sahnelerin sunumlarını hızlandırıyor. EDIUS X eklentilerin başlatılmasını hızlandırıyor ve çok sayıda QuickTitler yazısı içeren projeleri daha hızlı yüklüyor. 

Daha geniş format desteği

EDIUS X, Panasonic DC-S1H/ATOMOS NINJA V ile kaydedilen Apple ProRes RAW dosyalarının yanı sıra Sony α1 8K XAVC HS dosyaları, Canon EOS-1D X Mark III, EOS R5 RAW ve IPB dosyalarını destekliyor.

Daha geniş renk alanı desteği

EDIUS X MOV/MP4 dosyaları alırken ve dışa aktarırken sRGB, DCI-P3 ve P3-D65 renk alanlarını koruyor ve farklı dosya formatlarına topluca çevrim yaparken orijinal klipin renk alanını devam ettiriyor.

Daha geniş üstveri desteği

EDIUS X artık stokta MOV/MP4 dosyalarının üstverilerini gösterirken, ekranda çizelge zaman kodu, kaynak zaman kodu ve kullanıcı bitleri aynı anda görüntüleniyor. 

Genişletilmiş dışa aktarım desteği

EDIUS X dışarıya MP3 ses dosyaları aktarma yeteneğine sahip. Artık dışa aktarılan dosyaları stoğa almak otomatik bir seçenek. EDIUS X Workgroup sürümü de MXF dışa aktarıcı ayarlarında daha geniş MXF dosya profili seçenekleri sunuyor.

Mync güncellemesi

Mync, tüm yeni EDIUS X formatları ve özellikleri, ek dosya alım ayarları ve zenginleştirilen dışa aktarım seçenekleriyle güncellendi. H.264 ve H.265 formatlarına ek olarak, kullanıcı artık dosyaları Grass Valley HQX ve Apple ProRes olarak da dışa aktarabiliyor. 


Ürün EDIUS X Version 10.20 Kurgu Yazılımı
Marka Grass Valley
Firma Provideo
Telefon 0212 320 97 77
Web www.provideo.com.tr