Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Tokyo Olimpiyatlarında Grass Valley IP Çözümleri
Tokyo Olimpiyatlarında Grass Valley IP Çözümleri
22.06.2021 10:52

NBC Sports Group’a bağlı NBC Olympics, Tokyo’da gerçekleştirilecek olan Tokyo Olimpiyatlarının yapımı için Grass Valley’den IP Media ses ve görüntü yönlendirme çözümleriyle denetim ve izleme sistemleri sağlamasını istedi. Bu bilgiyi NBC Olympics Mühendislik Teknolojisi Başkan Yardımcısı Todd Donovan ile Grass Valley CEO ve Başkanı Tim Shoulders verdi.

Grass Valley; 2006 Torino Olimpiyatlarından beri NBC Olympics’e altyazı çözümleri sağlıyor.  NBC Olympics’in Tokyo’daki International Broadcast Center (IBC) yayın merkezinde yer alan stüdyoları içerisinde verimliliği yükseltmek için de bir dizi açık standartlar tabanlı IP sistemleri kuracak. Grass Valley IP altyapısı hem stüdyodan hem de uzaktaki etkinlik mekânlarından canlı görüntü ve ses sinyallerinin kesintisiz işlenmelerini destekleyerek, canlı yayınlardan önce yayıncının yapım ve kurgu denetim odalarına teslim edilmeye hazır hale getiriyor. 

NBC Olympics Grass Valley’in IP Media altyapısını Tokyo IBC’ye kurarak, GV Orbit NMOS uyumlu yönlendirici denetimi ve yapılandırma sistemi üzerinde bir Cisco Spine ve Leaf anahtarlama topolojisinin denetiminden yararlanacak. 

SMPTE-2110, AMWA NMOS IS-04/05, SMPTE-2059, UHD, ve HDR uyumlu olan IP Media çözümü, endüstri standartlarının tüm karşılıklı çalışma uyumluluğundan yararlanıyor. Sistem hem 25GbE hem de 50GbE ürün modelleri olan yetmişten fazla IQUCP modüler ağ geçidi, 170 adet Densitè+ XIP-3901 IP ses/görüntü, SDR/HDR, IS-04/IS-05 işleme modülü ve 16 tane MV-820-IP çoklu görüntüleyiciden oluşarak, güçlü, güvenilir ve geleceğe dönük bir altyapı sağlıyor. 

Sistem yönetimi GV Orbit dinamik planlama sistemiyle sağlanarak, yapım ekiplerine tanıdık SDI iş akışlarını kullanarak IP teknolojisinin gücünden yararlanma imkânı sunuluyor. GV Orbit sayesinde yapım personeli hata risklerini önleyip işlemleri hızlandırarak, kesintisiz bir yapım sürecini garantiliyor.

Daha geniş IP altyapısının bir parçası olarak Grass Valley MADI ses ağ geçit ürünleri ve Audio Live çok akışlı ses işleme çözümleri de sunuyor.

Grass Valley ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.