Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TVU Networks ile JVCKENWOOD, CONNECTED CAM Kameralarla TVU Ekosistemine Kesintisiz Erişim Sağlamak İçin İşbirliği Yapıyor
TVU Networks ile JVCKENWOOD, CONNECTED CAM Kameralarla TVU Ekosistemine Kesintisiz Erişim Sağlamak İçin İşbirliği Yapıyor
26.07.2021 10:13

Bulut tabanlı TVU Producer, TVU Grid ve TVU Partyline çözümleriyle SRT (Secure Reliable Transport) canlı görüntü akışı desteği sunan TVU Networks, SRT görüntü taşıma protokolünü kullanarak CONNECTED CAM kameralar yoluyla TVU’nun bulut tabanlı çözümlerine kesintisiz erişim sağlamak için JVCKENWOOD USA Corporation’ın bir bölümü olan JVC Professional Video ile işbirliği yapıyor. Bu çözüm ortaklığı, popüler JVC stüdyo, omuz ve el kameralarına yatırım yapan spor ve haber kuruluşlarına gelişmiş içerik paylaşım ve dağıtım iş akışları sağlıyor. 

TVU, CONNECTED CAM içeriklerini canlı ISO’lar olarak doğrudan bulut tabanlı yapım platformuna kabul ediyor. CONNECTED CAM sinyalleri TVU Grid ağı üzerinden de akarak, tek noktadan çok noktaya (point-to-multipoint) canlı görüntü dağıtımı ya da canlı yapımlar için TVU Partyline sistemine ve yayın kalitesinde konferans programına doğrudan bağlantıya imkan veriyor. 

JVCKENWOOD USA Mühendislik Genel Müdürü Edgar Shane şunları söyledi: “TVU Grid dünyanın en iyi tek noktadan çok noktaya bulut tabanlı dağıtım sistemi, ve CONNECTED CAM kameraya yatırım yapmış yayıncılar canlı görüntü/ses akışlarını TVU ekosistemine kaydedebilmek istiyorlar. İşte burada güvenli ve güvenilir aktarım protokolü SRT çok yararlı bir rol oynuyor. SRT internet üzerinden canlı görüntüler göndermek için fiilen neredeyse zorunlu bir standart. TVU’nun bu protokolü desteklemesi, içerik ve canlı akış yönetimi alanında lider konumunu pekiştiriyor.

TVU Networks Spor, Eğlence, Stratejik İşbirliği Direktörü Greg Doggett açıklama yaptı: “Birçok istasyon grubu ENG ve çok kameralı canlı spor yapımları için JVCKENWOOD’un CONNECTED CAM kameralarını benimsedi ve kullanıyor. TVU’nun bu desteği sayesinde JVC kameraları TVU Grid ve diğer bulut tabanlı çözümlerimize doğrudan bağlanıyor. JVC ile çalışmaktan ve yayıncıların bu kesintisiz bağlantıyı kendi tesislerindeki yapımlarda, REMI iş akışlarında ve diğer program yapım uygulamalarında nasıl kullanacaklarını görecek olmaktan heyecan duyuyoruz.

JVC ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.