Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Dünyanın İlk 8K RAW HDR Kaydedicili Monitörü Atomos Ninja V+
Dünyanın İlk 8K RAW HDR Kaydedicili Monitörü Atomos Ninja V+
22.04.2022 11:11

Birçok ödül kazanan Atomos Ninja’nın gelişimindeki son aşama Ninja V+, Apple ProRes RAW formatında kesintisiz 8Kp30 ve 4Kp120 kayıt yapıyor ve küçük kardeşi Ninja V modelinden HDR, 4Kp60 RAW, video ve HDp120 ağır çekim işlevlerini miras alıyor.

8Kp30 ve 4Kp120 kayıt yapabilme yeteneğiyle Ninja V+ yarışmada önde gitmenize ve projeler gerektirdikçe sisteminizi büyütme esnekliğine sahip olmanızı garantiliyor. Geleceğe uygun kalite ve formatlar sayesinde yeni kameraların sık çıktığı ve teknolojinin inanılmaz bir hızla ilerlediği bir dünyada yeni çıkan ve var olan kameralarla uyumlu kalmanıza imkân veriyor.

Ninja V+ bu inanılmaz çözünürlükleri ve kare hızlarını sunabilmek için Atomos Silicon çip, AtomIC3, AtomOS 10 ve ProRes RAW formatının çok yüksek verimliliğinin avantajlarından yararlanıyor. Bu yeni formatlar, büyük bellek deposu ve sinyal işleme masrafları olmadan kuruluşta var olan ProRes RAW veya ProRes projeleriyle pürüzsüzce bütünleşiyorlar. 

Ninja çözümü

Küçük kameralar günümüzde çok yetenekliler, ama RAW ve yüksek kare hızları kaydederken pil ömrü bakımından kısıtlı olabiliyor, pahalı dahili kayıt ortamı kullanıyor ve kayıt sınırlamalarına sahip olabiliyorlar. Ninja V+ uzun kayıt süreleri, profesyonel güç çözümleri ve uygun maliyetli SSD medya seçenekleriyle bu sorunlara bir çözüm sunuyor. Ayrıca 1000 nit parlaklıkta 5.2 inç monitör, 10.5 HDR adımı, ayrıca Focus Peaking, Zoom, Vectorscope & False Color, Safe Area ve Cine Guide gibi AtomOS Monitor Assist özellikleriyle iş akışını zenginleştiren çok sayıda kolaylık elde ediliyor. AtomHDR yazılımı kamera veya başka bir aygıttan gelen Log/RAW/HDR sinyalleri işliyor ve Ninja V+ monitörün HDR ekranında görüntülüyor.

Canon EOS R5 kamerayla geleceğe hazır

Ninja V+ aynasız Canon EOS R5 kameradan standart bir HDMI 2.0 bağlantıyla gelen 8Kp30 ProRes RAW sinyalleri kaydetmekle işe başlıyor. Atomos ile Canon diğer 8K kurulumlarına göre çok daha düşük  maliyetli olan, küçük ve yapılandırılan bir sistemde son derece ayrıntılı ve net 8K RAW ve HDR görüntülerin kaydına yönelik bu çözüm için son iki yıldır birlikte çalıştılar. 

Atomos ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.