Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Grass Valley Studio Berlin’in OB Aracının Canı Yapım Gücünü Yükseltti
Grass Valley Studio Berlin’in OB Aracının Canı Yapım Gücünü Yükseltti
23.10.2021 17:26

Almanya’dan canlı televizyon yapımlarına yönelik eksiksiz servis sağlayıcı bir firma olan Studio Berlin, U10 adlı yeni dış yayın OB tırını donatmak için bir dizi Grass Valley canlı yapım teknolojisini tercih etti. Studio Berlin’in tırları The Voice of Germany adlı popüler şarkı yarışması, SportCast için birinci ve ikinci lig Bundesliga maçlarının üst kalite spor içerikleri ve çeşitli politik sohbet programları gibi televizyonun en çok izlendiği 20:00 - 23:00 saatleri arası (prime time) yayınlanan içerikler çekip hazırlıyor. 

Studio Berlin’in yeni UHD HDR 12G SDI tırı U10, Grass Valley’in Karrera ve Korona panelleriyle birlikte K-Frame XP Compact Switcher resim masasıyla donatıldı. K-Frame çözümünün sağladığı daha fazla 4K M/E, daha fazla 4K keyer ve daha fazla 4K DVE sayesinde Studio Berlin yeni tırıyla en büyük 4K yapımları destekleyebiliyor. Studio Berlin ayrıca aracı donattığı 24 adet Grass Valley LDX 86N 4K kamera sayesinde kullanıcılara geleneksel orijinal HD/3G çekim ve orijinal 4K UHD çekim imkânları da sunuyor. Tırdaki üç katı hızlı UHD/HDR Super Slow Motion (SSM) destekli yeni Grass Valley LDX 150 kamera, canlı spor yapım ortamları için ideal. 

Kurulumda yer alan Grass Valley LiveTouch tekrar oynatım (replay) ve öne çıkarma (highlight) sistemi benzersiz çoklu açılardan gösterim sağlıyor ve görsel paylaşımlı bellek yoluyla ortak çalışılan iş akışlarının yolunu açıyor. Operatörler LiveTouch kullanarak dosyaları henüz yaratılırlarken dosya aktarımlar gerekmeden kurgulayabiliyor, değerli zaman kazanabiliyorlar. 

Kurulum Grass Valley’in Amethyst SI çözüm ortağı Broadcast Solutions GmbH tarafından tasarlandı, üretildi ve tamamlandı. 

Grass Valley ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.