Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > AJA T-TAP Pro | Thunderbolt 3 Bağlantılı İzleme ve Çıkış Aygıtı
AJA T-TAP Pro | Thunderbolt 3 Bağlantılı İzleme ve Çıkış Aygıtı
26.11.2021 11:37

AJA, uyumlu Mac ve PC bilgisayarlar üzerinde 12G-SDI ve HDMI 2.0 üzerinden 4K/UltraHD ve 2K/HD/SD izlemeyi kolaylaştıran küçük, sessiz, portatif T-TAP Pro adlı Thunderbolt 3 bağlantılı aygıtını sunuyor. Bir dizi yapım senaryosu için ideal T-TAP Pro, bir Thunderbolt 3 ana sisteminden yüksek kare hızı (HFR) ve geniş tarama örüntülü (raster) iş akışları için High Dynamic Range (HDR) desteği içeren yüksek kaliteli görüntü izleme sağlıyor. 

AJA Başkanı Nick Rashby açıkladı: “T-TAP Pro, çalıştıkları her yerde en yüksek kalitede video çıkışına ihtiyaç duyan yapım profesyonelleri için geliştirildi. Bu sağlam ve güçlü cihaz, tek bir Thunderbolt 3 kablosunun gücü ve kolaylığıyla, yüksek bant genişliğine sahip 4K/UltraHD ve hiç bozulmamış HDR içeriğinin doğrudan dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızdan izlenmesine ve çıkışına olanak tanır.

T-TAP Pro, yaratıcı profesyonellerin evden veya herhangi bir yerden verimli bir şekilde çalışmasını sağlayan, sette izleme ve oynatmaya ek olarak üst düzey renk derecelendirme, ses miksi, editoryal ve görsel efektler için uygun çok yönlü bir izleme ve çıkış cihazı. Küçük boyutlu, taşınabilir, sessiz ve güvenilir T-TAP Pro, desteklenen herhangi bir Thunderbolt 3 özellikli Mac veya PC’den 12G-SDI ve HDMI 2.0 üzerinden 4K/UltraHD’ye kadar yüksek kaliteli HDR ve HFR video izlemeyi destekler. T-TAP Pro, Apple Final Cut Pro dahil olmak üzere editoryal, grafik, efekt, renk ve akış için popüler yaratıcı uygulamalarla kapsamlı uyumluluk sunar; Adobe Premiere Pro, After Effects, Audition ve Character Animator; Avid Media Composer ve Pro Tools; ve dahası. Ses iş akışları için T-TAP Pro, SDI ve HDMI üzerinde çok kanallı gömülü ses ve sesi dinlemek için uygun bir yöntem sağlayan, kurgu uzmanlarının veya dijital sanatçıların kulaklıkları doğrudan cihaza veya harici bir analog ses mikserine bağlamalarını sağlayan 3,5 mm stereo analog ses bağlantısına sahip.

Colorfront dahil olmak üzere AJA teknoloji çözüm ortakları, popüler yayın, posta ve proAV çözümlerinde T-TAP Pro desteği sağlamak için şimdiden çalışmaya başladılar.

Colorfront Express Dailies, Colorfront On-Set Dailies, Colorfront Transkoder ve Colorfront Streaming Player için T-TAP Pro desteğinin gelmesiyle birlikte Colorfront İş Geliştirme Direktörü Bruno Munger şu yorumu yaptı: “AJA’nın yeni T-TAP Pro’su mükemmel bir zamanda geliyor ve isteğe bağlı özellik seti ve kompakt form faktörü ile prodüksiyon ve post prodüksiyon profesyonellerine büyük değer katıyor. Müşterilerimizin hem dizüstü bilgisayarlarda hem de küçük masaüstü bilgisayarlarda profesyonel akış oynatıcımızı ve diğer çözümlerimizi kullanırken ihtiyaç duydukları gelişmiş, üst düzey bağlantıyı sağlıyor.

 T-TAP Pro özellikleri:

 • Küçük boyutlu Thunderbolt 3 video ve ses çıkışı
 • Ses miksi, gösterimler veya set çalışmaları gibi kritik izleme ortamları için tasarlanmış sessiz çalışma
 • Tek bir kablo üzerinden 4K/UltraHD ile çalışmak için 12G-SDI ve HDMI 2.0 bağlantısı, her iki bağlantıda da aynı anda çıkış
 • 60p’ye kadar SDI ve HDMI üzerinden 4K/UltraHD/HD çözünürlüklere kadar çıkış desteği
 • 10 ve 12-bit sıkıştırılmamış kalite
 • Hybrid Log Gamma (HLG) ve HDR10 için HDR desteğinin yanı sıra AJA Software Development Kit (SDK) aracılığıyla Dolby Vision desteği; Hem HDMI hem de SDI üzerinden HDR sinyali
 • Mac ve PC’de Thunderbolt 3 tek kablo bağlantısı
 • 16 kanallı gömülü SDI ses çıkışı
 • 8 kanallı gömülü HDMI ses çıkışı
 • Ön panelde ses seviyeleri referans ekranı
 • Döner düğme ayarlı 2 kanallı 3,5 mm kulaklık çıkışı
 • Apple Final Cut Pro, Adobe Creative Cloud, Avid Media Composer ve Pro Tools ve çok daha fazlasını içeren geniş uygulama uyumluluğu
 • Birlikte verilen güç kaynağı
 • Üç yıl uluslararası garanti

AJA ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.