Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Seagate ile EVS Veri Yönetim Sorunlarını Çözmek İçin Güçlerini Birleştirdi
Seagate ile EVS Veri Yönetim Sorunlarını Çözmek İçin Güçlerini Birleştirdi
25.03.2022 11:46

Kitlesel veri depolama altyapısı çözümlerinde dünya liderlerinden Seagate Technology Holdings plc ile yayın ve yeni medya prodüksiyonlarına yönelik canlı görüntü teknolojilerinin önde gelen isimlerinden EVS, medya ve eğlence işletmelerine büyük kapasiteli mobil veri depolama ve veri aktarım hizmetleri sağlamak için yeni bir işbirliği yoluna girdi.

Bu işbirliği, Seagate Lyve Mobil uç depolama ve veri aktarım hizmeti ile EVS’nin birinci sınıf canlı prodüksiyon ve tekrar oynatma çözümü LiveCeption Signature etrafında şekilleniyor. EVS çözümünün kullanımı hızlı iş tamamlama kısıtlamaları olan canlı programları ideal olarak desteklerken, çoklu kamera içeriğini ve meta verilerini Lyve Mobile hizmeti aracılığıyla hedeflenen varış noktasına (yayın merkezi, arşiv veya post prodüksiyon) taşıyor. 

Lyve Mobile çözümleri, endüstriye özgü toplu veri taşıma zorluklarını güvenli bir şekilde çözme amacına özel olarak oluşturuldu; veri kaydetme, arşivleme, kopyalamadan, veri uyumluluğu ve güvenlik gereksinimlerinin en üst düzeyde olduğu uzak sette veya çekim yerinde prodüksiyon ve post prodüksiyona kadar her noktada.

Seagate Lyve Mobile Solutions Başkan Yardımcısı Melyssa Banda şöyle konuştu: “Dijital bir iş akışının tam değeri, herhangi bir aşamada kaliteden ödün vermeden doğru içeriği doğru zamanda ve doğru kitleye her zaman sunabilen teknolojilere bağlıdır. Günümüzün izleme ve değerlendirme (M&E) işletmelerinin, artan veri hacimlerini (UHD, çoklu kamera) taşıyabilen ve aynı zamanda iş akışlarının sorunsuz akmasını sağlayan yeni veri yönetimi stratejileri uygulamaları gerekiyor. EVS canlı prodüksiyon çözümlerine Lyve Mobile’ı eklemek, gelişen endüstri ihtiyaçlarını ele alıyor ve işletmeleri en son yenilikçi depolama teknolojileriyle güçlendiriyor.

EVS Ürün ve Çözümler Başkan Yardımcısı Laurent Petit aktardı: “Kaydedilen önemli miktarda çoklu kamera kaynağı ve daha yüksek çözünürlüklerin kullanılmasıyla birlikte, müşteriler bant genişliği kısıtlamalarıyla giderek daha fazla meşgul oluyor. Seagate Lyve Mobil Service’in EVS LiveCeption Signature çözümüyle birlikte kullanılması, müşterilerimizin içeriği güvenli ve daha verimli bir şekilde taşımasına olanak tanıyor. Çözümü ilk benimseyenlerden aldığımız geri bildirimler çok umut verici.

EVS ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 413 50 00 numaralı telefondan Arttek’i arayabilirsiniz.