Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Custom Media Solutions Yeni Yayın Prodüksiyon Tırını FOR-A HVS-2000 Resim Masası ile Donattı
Custom Media Solutions Yeni Yayın Prodüksiyon Tırını FOR-A HVS-2000 Resim Masası ile Donattı
25.03.2022 11:47

FOR-A Corporation, ABD’nin Georgia eyaletinin Alpharetta kentindeki bir canlı etkinlik video prodüksiyon şirketi olan Custom Media Solutions’ın (CMS) yeni 12 metrelik yayın prodüksiyon tırını bir FOR-A HVS-2000 resim seçme masası ile donattığını duyurdu. Araç Ocak ortasından beri kullanılıyor.

CMS başkanı Marc Shroyer, şirketin tırı Kasım ayı başlarında teslim aldığını söyledi: “Yeni tırı 7.3 metrelik prodüksiyon römorkumuzun yerine aldık. Römorkumuz harikaydı ama içine sadece sekiz kişi koyabiliyordunuz ve ses için büyük bir alan yoktu. Her şey sanallaşmaya başladığında, ses yayını için gerçekten biraz alan yaratmamız gerekiyordu.

Başlangıçta bu tır, CRT monitörlerini kullanmak üzere tasarlanmıştı, bu nedenle CMS, esnekliği göz önünde bulundurarak içini modernize etti. Altyapı, fiber üzerinden tüm I/O ile 12G’yi destekleyecek şekilde tasarlandı, böylece araç yalnızca birkaç bileşeni değiştirerek yükseltilebilir. Ayrıca ses, Dante dijital ses ağı aracılığıyla işlenip yönetiliyor.

Shroyer, CMS’nin kısa süre önce, müşterilerin talep ettiği bir özellik olan 24p dahil olmak üzere çeşitli kare hızlarında görüntü üreten beş yeni 4K yayın kamerası eklediğini bildirdi. FOR-A resim masası, 24p’nin yanı sıra bir dizi HD ve SD formatını da destekliyor.

CMS şu anda dördü HVS-2000 olmak üzere 10 adet FOR-A resim masasına sahip. Marc Shroyer sözlerine devam etti: “HVS-2000, ihtiyacımız olan her şeyi yapabilir ve fiyatı, birçok şirketin bu büyüklükteki bir tırda bulmayı umduğu masalardan önemli ölçüde daha düşük. Paranızın karşılığını almaktan bahsedersek, normalde çok daha pahalı bir masaya ihtiyaç duyacağınız şeyleri bu masa üzerinde yapabiliyoruz. Müşterinin yapmak istediği her şeyi yapabiliriz. Bu bizim gizli formülümüz.

Panel eklemek çok kolay. Sadece bir ağ kablosu takıyorsunuz ve başlamaya hazırsınız” diye ekledi Shroyer: “Çok sayıda I/O, ayrıca çok sayıda çoklu görüntüleme, Keyer ve DVE’ye sahibiz ve bu da çok geniş esneklik sağlıyor.

Dört farklı kontrol paneliyle uyumlu olan HVS-2000 2 M/E resim masası, standart olarak 24 giriş ve 18 çıkış sunar ve opsiyonel I/O kartlarıyla 48/18 veya 40/22 giriş/çıkışa kadar genişletilebilir. Anahtarlayıcı ayrıca, genişletilmiş M/E performansı için geçişler veya keyer uygularken bir AUX veri yolundan çıkışı ön izleyen MELite teknolojisinin yanı sıra, tam M/E veri yollarının standart keyer’larından ayrı keyer’ların esnek olarak yeniden atanması için FLEXaKEY mimarisine sahip.

FOR-A ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.