Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Volleyball World Tam Denetimli IP Görüntü Toplama ve Dağıtımı İçin LiveU’ya Yöneldi
Volleyball World Tam Denetimli IP Görüntü Toplama ve Dağıtımı İçin LiveU’ya Yöneldi
21.06.2022 15:25

Tüm voleybol paydaşlarını (taraftarlar, sporcular, kurumsal ortaklar) hem dijital hem de canlı etkinlikler aracılığıyla birbirine bağlayan entegre bir ekosistemin yaratıcıları olan Volleyball World, küresel plaj voleybolu turnuvalarını dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere uygun maliyetli bir şekilde sunmak için LiveU’ya yöneldi. 

Voleybol, dünya çapında en çok izlenen dördüncü spor dalı ve hızla büyümeye devam ediyor. Volleyball World, LiveU’nun LiveU Matrix ve LiveU çok kameralı LU800 saha birimlerini kullanarak tam denetimli, uçtan uca bir IP dağıtım hizmeti sağlamasıyla, sezonun ilk plaj voleybolu turnuvası etkinliğini Meksika’da kısa süre önce tamamladı. LiveU, 2022 yılı boyunca birçok turnuvayı destekliyor. LiveU Matrix, kullanıcıların kuruluşlarının içinde veya dışında iken, dünyanın dört bir yanındaki yayıncılar ve diğer paydaşlarla yüksek kaliteli, düşük gecikme süreli canlı yayınları paylaşmalarına ve almalarına olanak tanıyan, yeni nesil bir bulut video çözümü. 

LiveU Çözüm Satış Direktörü Roy Hasson şunları söyledi: “Etkinlik konumlarından dünya çapındaki çeşitli alıcılara sinyaller sağlayarak, uçtan uca bir çözüm sunduk. Bunları, çıkış tarafında SRT’nin yanı sıra LRT (LiveU Reliable Transport) kullanarak Matrix aracılığıyla sağladık ve yönlendirdik. Ayrıca, kameradan son alıcıya kadar yüksek kaliteli ve çok düşük gecikmeyi korurken tamamen sorunsuz bir IP iş akışı sağlayan kusursuz bir uzaktan yorum (remote commentary) çözümü olan Spalk’ı da entegre ettik. Bu dağıtım türü, daha önce kullanılan geleneksel yöntemlere kıyasla müşterilerimize önemli ölçüde maliyet düşüşü ve esneklik sağlıyor. Bu, bir spor etkinliği için bu büyüklükte türünün ilk örneğiydi ve ilgili tüm taraflar arasında büyük bir işbirliği vardı.

LiveU, LU800’leri etkinlik yerinde, hem LAN hem de WiFi üzerinden bağlanan ve yedekleme için hücresel bağlantıya sahip çoklu kamera kodlayıcılar olarak devreye aldı. Şirketin teknolojisi, bu ağlar arasında kolayca geçiş yapabildiği için, kesintisiz esneklik ve hataya karşı dayanıklılık sağlıyor. LiveU’dan Hasson: “LiveU size “ikisi bir arada” teknoloji sunuyor: Alternatif ağ bağlantısı aracılığıyla ana ve yedek ağlar. Bu, ikinci bir LU800 kodlayıcı kullanılarak sağlanan yedekliliğe fazladan bir ilave.

Volleyball World CEO’su Finn Taylor şunları söyledi: “Beach Pro Tour turnuvaları tüm dünyada düzenleniyor, yani her yarışmanın görünümü ve hissi haftalık olarak değişebiliyor. LiveU’nun yardım ve desteğiyle, etkinlik sunumunu güçlendirmek ve yayını evde izleyenler için tutarlılık sağlamak için birçok çalışma yapıldı.

Alıcıların çoğu zaten LiveU kullanıcısıyken, olmayanlar için hızlı bir şekilde bir bulut sunucusu kurmak kolay oldu. Gerçekten de, etkinlik sırasında turnuva ilerledikçe görüntü sinyallerini almak isteyen alıcılar (yayıncılar ve diğerleri) vardı. LiveU ayrıca sinyali diğer formatlarda yayıncıların ötesine dağıtma yeteneği de sundu.

NENT Sports Yayın Başkan Yardımcısı Nils Sørensen aktardı: “Bu Meksika plaj voleybolu turnuvasının alıcılarından biri olarak, Matrix’i kullanmak çok kolaydı. Çok net bir arayüz ve zahmetsiz IP bağlantısı sağlıyor. Çok etkilendik ve bunu gelecekte içerik almanın ve göndermenin önemli ve uygun maliyetli bir yolu olarak görüyoruz.

LiveU’dan Hasson şöyle konuştu: “Neyi başarmak istediklerini anlamak için Volleyball World ile çalışırken, yıl boyunca içeriklerinin artan esnekliğini ve dinamizmini güçlendirmenin, bu iş akışını kullanarak çok büyük bir lojistik çalışma olmadan yapabilecekleri bir şey olduğu açıkça görülüyordu.

Volleyball World Dijital Başkanı Motasem El Bawab yorum yaptı “Başından beri Beach Pro Tour’un taraftarlar ve paydaşlarımız için LiveU ve onların tam denetimli hizmetlerini kullanan, uçtan uca bir dijital ürün olmasını istedik. Spor dallarında çalışanlar, geleneksel dağıtım yöntemlerinin muazzam karmaşıklığını ve etkisini bileceklerdir. LiveU bunların hepsini geçersiz hale getirdi. Bu etkinlik baştan sona tam da olması gerektiği gibi ilerledi. Ve geleneksel dağıtım yöntemlerine göre çok önemli maliyet tasarruflarından bahsetmeye bile gerek yok. LiveU’dan çok etkilendik ve mimarimizi ve hizmetlerimizi diğer etkinliklere de genişletmek istiyoruz.

LiveU ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.