Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sony FS7 II Kameranın Üstün Super35 Çok Yönlülüğü (PXW-FS7M2 / PXW-FS7M2K)
Sony FS7 II Kameranın Üstün Super35 Çok Yönlülüğü (PXW-FS7M2 / PXW-FS7M2K)
22.01.2018 13:19

FS7 II, Sony’nin üstün belgesel kamerasıyla ve dünyanın çok yönlülük bakımından en gelişmiş Süper 35 mm kameralarından biriyle çekim yapma deneyimini çarpıcı şekilde geliştiriyor. Yepyeni lens yuvasından dünya lideri elektronik otomatik değişken ND sistemine ve gelişmiş ergonomiye kadar birçok geliştirme, yapabileceklerinizi baştan aşağı değiştiriyor.

Hem çekim yapın hem hareket edin. Elde, omuzda veya gimbal’de asılı kullanın. FS7 II, Sony’den beklediğiniz olağanüstü görüntüleri sunuyor.

Elektronik Otomatik Değişken ND ile çekim yaparken özgürce hareket edin

FS7 II ile çekim yapmak, insanı gerçekten özgürleştiren bir deneyimdir; değişen ışık koşullarını düşünmeden, pozlama ayarları ile uğraşarak veya filtre değiştirerek zaman kaybetmeden hareket halinde çekim yapabilirsiniz. Rakipsiz teknolojimiz, renk dengesini korurken çözünürlüğü kaybetmeden, elektronik ND Filtresinin yoğunluğunu sürekli ayarlar. Sony’nin hareket halinde çekim yapmayı nasıl değiştirdiğini keşfetmek için FS7 II’yi iş başında görün.

Daha fazla E yuvası esnekliği

E yuvası, hem Sony hem de üçüncü taraf lensleriyle rakipsiz uyumluluk sunuyor. Ayrıca FS7 II’de, yepyeni bir kilitleme kolu tasarımı bulunuyor. Lensi yerine koyup kilitlenene kadar çemberi döndürmeniz yeterli. Lens bırakma kolu daha fazla güvenlik sağlıyor. Lens değiştirme işlemi kolaylaştırılarak zaman kazanılabiliyor. Elbette E yuvasına, hem üçüncü taraf adaptörlerle birlikte sinema lensleri ve SLR lensler, hem de Sony’nin E yuvalı ve A yuvalı lensleri takılabiliyor. Lens gereksinimleriniz ne olursa olsun, FS7 II ihtiyaçlarınızı karşılayacak.

4K filmler için Super 35/APS-C motorlu zoom

SELP18110G motorlu yakınlaştırma lensi, 18 mm’lik geniş açıdan başlayıp sabit F4 maksimum diyafram açıklığı ile etkileyici 6.1x zoom aralığına kadar çıkarak, Super 35/APS-C film yapımcılığı uygulamalarında optimum performans sağlar.

Yakınlaştırma aralığının tamamında 4K’ya uygun G Lens optik performansı.

  • Yüksek seviyeli, çok yönlü yakınlaştırma kontrolü için gecikmesiz mekanik manuel yakınlaştırma.
  • İnce ayar için rafine manuel odak işlemi.
  • Optical SteadyShot görüntü sabitleme, görüntü bulanıklıklarının engellenmesine yardımcı olur ve ayrıca ışığın az olduğu durumlarda ISO yükseltme ihtiyacını en aza indirir.
  • Kompakt ve hafif tasarım, aktif çekim ve gimbal kullanımı için idealdir.
  • Toz ve neme karşı sızdırmaz dayanıklılıktaki tasarımıyla zorlu koşullarda bile güvenilirdir.

FS7 II’yi tek başına (PXW-FS7M2) veya SELP18110G lens ile birlikte (PXW-FS7M2K) satın alabilirsiniz.

Omuz yuvası konforu ve kontrolü

FS7, ergonomi alanında bir devrim yapmıştı ama FS7 II’nin kullanımını, özellikle saatlerce sahada çalışırken, daha da rahat hale getirmek için görüntü yönetmenlerini dinledik. Atama düğmeleri, hepsi de çok büyük olmak üzere altıdan ona çıkarıldı ve LCD monitör kolu ile mikrofon tutucu sol gözle çekim yapmak için değiştirilebilir duruma getirildi.  

80 fps Yüksek Kare Hızları

Yüksek kare hızlı çekimler günlük hareketleri zarif hareketlerden oluşan görsel bir şölene, ağır çekimde bir baleye dönüştürebilir. FS7 II, maksimum 180 kare/saniye (fps) Full HD kesintisiz çekim sunar. Projenizi sinematik 24 fps değerinde oynattığınızda harika 7,5 kat Süper Ağır Çekim elde edersiniz. 

Tasarruflu bit hızlarında  lüks renkler

Uzun süreli projeler Sony’nin XAVC L (Uzun GOP) kayıt sistemiyle diğerlerinden ayrılır. Maksimum 150 MB/sn bit hızında, 59,94p/50p’de lüks QFHD kaydedin. Veya HD modunda, 50, 35 ve hatta 25 MB/sn bütçe dostu veri hızlarında, üstün 10 bit Yüksek Çözünürlüklü gri tonlama işleme ile birlikte olağanüstü 4:2:2 renk ayrıntısından yararlanın. Ayrıca sinema standardı 24p, 59,94p, 50p, 29,97p, 23,98p veya 25p’de dahili 4K (4096x2160) kayıt da yapabilirsiniz. Kamera, Ultra Yüksek Çözünürlük için geniş ITU-R BT.2020 de dahil olmak üzere farklı renk alanlarını yakalar.