Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > New York Beyzbol Yayınlarında DPA d:fine 4288 Headset Mikrofonlar Kullanıldı
New York Beyzbol Yayınlarında DPA d:fine 4288 Headset Mikrofonlar Kullanıldı
16.06.2019 12:15

Citi Field’daki her New York Mets beyzbol maçından önce Mets’in resmi televizyon ağı SNY maç öncesi yayın yapıyor. Üstün ses kalitesi sağlayacak bir mikrofon arayan SNY Stüdyo Direktörü Luis Pantoja, aradığı çözümü DPA Microphones d:fine 4288 yönelmeli kulak içi yayın headset (kafa takımı) mikrofonunda buldu.

SNY Citi Field’da Mets’in maç öncesi yayınlarının yanı sıra 4288 kulak içi kafa takımı mikrofonlarını Mets’in Florida’daki bahar eğitimlerinde, birinci lig beyzbol kış buluşmalarında ve New York Jets futbol eğitim kampı yayınlarında da kullanıyor. 

Pantoja DPA’nın kulak içi kafa takımı mikrofonlarını ilk olarak NAB 2016 fuarında duydu. Luis Pantoja şunları söyledi: “d:fine 4288’lerimizi yaklaşık üç yıl önce aldık. Bu mikrofonların biçimini ve kulak içi elemanlarını seviyoruz. Kullanımla oluşan yıpranma düzeyi normal olan mikrofonların uzun ömürlü olduklarını, rüzgarda ve hafif yağmurda bile kulaklıkta iyi durduğunu gördük. Ayrıca bu mikrofonlar klasik yayın kafa takımlarından çok daha şık görünüyor ve diğer üreticilerin mikrofonlarından daha kolay kuruluyor. Ses kalitesi daha önce kullandığımız markalardan daha üstün ve mikrofonlar ortam sesiyle doğru miktarda karışıyor.

DPA’nın yenilikçi kulak içi kafa takımı mikrofonları, üstün ses reprodüksiyonu ile birlikte rahatlık ve kolay kullanımda ısrarlı yayıncılar için kolay kulak içi haberleşmeyle yüksek mikrofon performansı sağlayan çözümler sunuyor. d:fine 4188 ve 4288 yönelmeli, 4266 tümyönlü mikrofonlardan oluşan DPA’nın kulak içi yayın mikrofonları serisi, hafif ve esnek bir kafa takımı mikrofon sistemi ve kulak içi sürücü sunuyor. Mikrofon ile kulak içi elemanın kendine özgü tasarımı, kulaktan kapsüle ses sızmasını engelliyor ve yüksek hassasiyet sayesinde kulak içi ses kolayca sürülüyor. 

Pantoja ekledi: “Kendi deneyimime göre ne zaman biçim ve tasarımı ses kalitesinin önüne koyarsanız, ödün veriyorsunuz. Ama d:fine 4288 In-Ear ile ses kalitesinden ödün vermek zorunda kalmadık. Ses mühendislerim ürünün ses kalitesine hayranlar.

Tüm DPA çözümleri gibi bu mikrofonlar da hassas, doğal ses duyma ve çok yüksek SPL yetenekleri sunuyor. Her iki çözüm de ister tek, ister çift kulaklı modeller olarak satın alınabiliyor. Siyah ve bej renk seçenekleri, kablolu ve kablosuz yapılandırmaları var. Her kulağa uyması için iki ayrı boyutta kulak süngeri veriliyor. Kafa takımı yuvasındaki kablo tutucu, boyundan aşağı doğru giden kabloyu kontrol ediyor.

DPA Microphones ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 444 8 358 numaralı telefondan Elit Işık/Ses Teknolojileri’ni arayabilirsiniz.